13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۸:۵۸:۰۳
کد مطلب:  2QGWBUqL
برگزاری مرحله میان دوره ای استانی مسابقات قرآن ، عترت و نماز گیلان به میزبانی شهرهای لاهیجان و فومن

در مرحله پژوهشی قرآن ، عترت و نماز با یاد و نام سرداران ، فرماندهان و 8000 شهید سرافراز استان گیلان در شهر های لاهیجان و فومن در حال برگزاریست.

عباس صفایی رئیس اداره قرآن ، عترت و نماز معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان این خبر افزود: مسابقات امسال مزین به نام شهیدان استان و فرصتی است که بیش از پیش قدر دان مجاهدت ها و دلاورمردی های شهیدان هشت سال دفاع مقدس و بخصوص شهدای مدافع حرم باشیم که در راه اعتلای کلمه توحیدی لااله الا الله از جان شیرین خود می گذرند .

وی در ادامه به اجرای طرح امام شناسی مصباح الهدی و شناخت سبک و سیره این امام همام را برای فرهنگیان و دانش آموزان گیلانی تاکید ورزید و ایام این ماه را فرصتی برای تمرین بندگی و مقدمّه ماه شعبان و سپس ماه مبارک رمضان خواند .

رئیس اداره قرآن ، عترت و نماز در ادامه گفت: 316352 دانش آموز در مسابقات قرآن ، عترت و نماز مرحله آموزشگاهی شرکت کردند که با برگزاری مسابقات  105593 نفر به مرحله شهرستانی و منطقه راه پیدا کرده اند .

وی با بیان اینکه رشته های پژوهشی این مسابقات در طی دو مرحله در استان برگزار می گردد افزود: دانش آموزان منتخب متوسطه دوم در رشته های تفسیر ، صحیفه سجادیه ، نهج البلاغه ، احکام و انشای نماز از 18 شهرستان و منطقه به میزبانی لاهیجان و 15 شهرستان و منطقه به میزبانی فومن پس از یک رقابت نفرات اوّل تا سوم به مرحله نهایی که به میزبانی خُمام برگزار می گردد، راه می یابند .

صفایی دانش آموزان راه یافته به مرحله استانی از شهرستان و مناطق در رشته های مفاهیم و تفسیر ، قرائت ، حفظ ویژه ، حفظ عمومی ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، اذان ، مداحی ، انشای نماز و احکام را  3510 نفر اعلام کرد که پس از رقابت در مرحله استانی 70 نفر به مرحله کشوری که میزبانی خراسان رضوی و همدان برگزار می گردد راه می یابند.

به اشتراک بگذارید :