15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۴:۴۳:۱۰
کد مطلب:  RWxws64N
ادامه جلسات شورای اداری آموزش و پرورش استان :
دکتر حسینی : با اجرای طرح قشربندی حرفه ای معلمان 18 گروه تخصصی تشکیل شده است

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت:تا زمانی که آموزش و پرورش را به جامعه پیوند نزنیم به موفقیت نمی رسیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سید جواد حسینی در نهمین جلسه گزارش عملکرد در بین پرسنل ستادی این اداره با اشاره به این مهم که کارشناسی دستگاه ها از مدیریت در دستگاه ها حیاتی تر است گفت:تمامی معاونت ها باید در امر مشارکت خلاقانه عمل کنند که تشکیل دستگاه های مدرسه ساز، اجرای طرح حامی، صد دبیر خانه صد مدرسه و طرح خرید خدمات آموزشی تنها گوشه ای از اقدامات آموزش و پرورش استان در راستای جذب مشارکت ها است.
وی با ابراز خرسندی از اجرای دو طرح خرید خدمات آموزشی با پوشش ۲۴ هزار دانش آموز و صد دبیر خانه صد مدرسه با ۸۵۰ مدرسه ادامه داد:برکت آموزش و پرورش استان در ایجاد مشارکت با دیگر دستگاه ها است و تا زمانی که آموزش و پرورش را  به جامعه پیوند نزنیم موفقیت حاصل نمی شود.
وی خاطر نشان کرد:میزان مدارس غیردولتی را از ۸ درصد به ۱۷ درصد رساندیم در حالی که در کشور از هشت درصد به ۱۲ درصد رسیده است و در حوزه جذب کمک های خیرین اعضا مجمع خیرین مدرسه ساز را از دو هزار عضو به سه هزار و۵۰۰ عضو افزایش دادیم وخیرین مدرسه دانش یار، خیرین سلامت یار،خیرین هنر یار و خیرین انجمن یار را در حوزه والدین تشکیل دادیم.
وی به راهکارهای جذب مشارکت پیشکسوتان و بازنشستگان اشاره و عنوان کرد:طرح گنجینه مدیریت استان در این راستا اجرا شد و پارلمان های معلمان، مدیران ،اولیا و دانش آموزان را در غالب طرح مدام اجرا کردیم و برای تعامل بیشتر اداره کل و این پارلمان ها پارلمان مجازی فرهنگیان را راه اندازی کردیم که اکنون ۷۴ هزار عضو دارد.
وی به عضویت ۹۶۱ هزار و ۲۴۵ دانش آموز خراسانی در تشکل های استان اشاره داشت و گفت:در طرح قشر بندی معلمان، آن ها را به ۱۸ گروه مختلف تقسیم کردیم که در یک مورد آن  ۱۶۰ معلم پزشک در حوزه سلامت را به صورت نظام مند سازماندهی کردیم.
وی با تصریح این گفته که معلمان رکن اصلی آموزش و پرورش هستند بیان کرد:در سال ۹۴ برای دخیل کردن بیشتر نظرات معلمان در تصمیم گیری ها ۲۰ درصد مدیران را با انتخاب شورای معلمان تعیین کردیم.
حسینی خطاب به مسیولین کار گروه ها گفت:هیچ کار کروهی در استان نباید بدون حضور نماینده معلمان برگزار شود و کار کند.
شایان ذکر است ۸۵ کار گروه مختلف در نظام تعلیم و تربیت استان فعالیت می کنند و در قالب نظام پیشنهادات تعداد سه هزار پیشنهاد به آموزش و پرورش ارسال شده است.

به اشتراک بگذارید :