15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ ۱۱:۱۷:۱۱
کد مطلب:  998961
رییس ستاد اقامه نماز کشور:
نماز ، اقامه آن و فراگیری و عمل به روحیات نماز در مدارس جدی گرفته شود

رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: موضوع نماز و اقامه آن و همچنین فراگیری و عمل به روحیات نماز باید در مدارس جدی گرفته شود به طوریکه نماز باید عضو جدا نشدنی آموزش و پرورش باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی حجت الاسلام محسن قرائتی صبح امروز در اجلاسیه استانی نماز که در سالن همایش شرکت برق ارومیه برگزار شد، به لزوم توجه بیشتر به محتوای آموزشی اشاره کرد و گفت: برای داشتن افراد و جوانان کاری در کشور باید انقلابی در حوزه ها و دانشگاه های کشور ایجاد شود و مهارت آموزشی و مهارت معلمی را آموزش دهیم.

وی با تأکید بر پیوند صحیح نماز و مدرسه گفت: ابتدا باید فرهنگ نماز به صورت صحیح در بین جوانان و نوجوانان تبیین شود که راه تحقق این مهم پیوند نماز و مدرسه است به طوریکه نماز باید عضو جدانشدنی آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت باشد.

حجت الاسلام قرائتی بااشاره به اینکه هیچ عبادتی همچون نماز تنوع ندارد، تصریح کرد: نماز ۳۵۰ نوع دارد و از قبل از ظهور اسلام نیز بوده است.

 

 

وی بااشاره به اینکه نماز انسان را از ارتکاب به گناه باز می دارد، اظهار کرد: متاسفانه مدیران و مسئولان فرهنگی کشور در توسعه و گسترش فرهنگ نماز کم کاری کرده اند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور یاد آورشد: بیش از ۹۵درصد افرادی که در جبهه حضور داشتند بچه های مسجد بودند واگرالان نیز جنگ شود ۹۰درصد بچه های مسجد درجبهه حضورخواهند داشت ولی متولیان فرهنگی کمتر در حوزه نماز و مسجد کار کرده اند.

وی بااشاره به اینکه تکرار گناه باعث بی دینی می‌شود، خاطرنشان کرد: باید درس های که در حوزه، دانشگاه و مدرسه تدریس می شود باعث توسعه علم موثر شده تا کشور از مشکلات موجود نجات یابد.

به اشتراک بگذارید :