17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۳:۵۸:۰۱
کد مطلب:  EKSpQahI
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان
برگزاری سومين جشنواره خيرين مدرسه ساز آموزش و پرورش عشاير خوزستان

سومين جشنواره خيرين مدرسه ساز آموزش و پرورش عشاير خوزستان برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان سومين جشنواره خيرين مدرسه ساز آموزش و پرورش عشاير خوزستان دوشنبه 30/1/95در سالن کتابخانه مرکزی اهواز برگزار شد.

در این مراسم سیروس خدادادی معاون توسعه مدیریت و پشتيباني اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: بودجه عمومي دولت در سال 94 ، دو هزار و 670 ميليارد ريال بود كه 9.5درصد اين اعتبار متعلق به آموزش و پرورش بود و از اين ميزان هفت درصد كه بالغ بر 17 هزار ميليارد ريال است به خوزستان اختصاص يافت.
خدادادي بيان كرد: بالغ بر 98.5 درصد از اين ميزان اعتبار كه به آموزش و پرورش خوزستان تعلق گرفت صرف حق و حقوق كاركنان و معلمان در اين ارگان شد و تنها 1.5 درصد اعتبار به بخش عمراني اختصاص يافت.
وي افزود: اين 1.5 درصد اعتبار تنها 10 درصد مشكلات بخش عمراني و پروژه هاي آموزش و پرورش را حل مي كند و 90 درصد ديگر بدون اعتبار است لذا در بسیاری از امور به خیّران عزیز نیازمندیم تا با مشارکت وهم فکری و همراهی آنان و خانواده ها و سایر دستگاهها ونهادها در پیشبرد اهداف آموزش وپرورش گام های اساسی برداریم.

همچنین حمید قنبری مدیر آموزش وپرورش عشایر خوزستان نیز گفت: همكاري و مشاركت خيرين مدرسه ساز با آموزش و پرورش بسيار خوب بوده و اين مشاركت روز به روز در حال افزايش است.
وي گفت: يكي از دغدغه هاي آموزش و پرورش عشاير خوزستان مشكلات مدارس شبانه روزي است كه خيرين پارسال كمك هاي بسيار زيادي براي حل مشكلات اين مدارس انجام داده است.
قنبري عنوان كرد: هم اكنون 14 هزار دانش آموز عشاير در يك هزار و 150 كلاس درس و 590 مدرسه مشغول به تحصيل هستند.
مدير آموزش و پرورش عشاير خوزستان بيان كرد: از اين تعداد مدارس عشاير 134 مدرسه خطر آفرين هستند و بايدتخريب شده واز نوساخته شوند.
وي اظهار كرد: از ديگر خدماتي كه براي ساخت مدرسه در مناطق عشايري در حال انجام است ساخت 20 مركز آموزشي توسط موسسه قلم چي، ساخت 20 مدرسه عشايري توسط شركت نفت، ساخت 20 مركز آموزشي توسط قرارگاه قرب كوثر و كمك 47 هزار يورويي براي احداث سه مدرسه از سوي سفارت ژاپن است.
قنبري بيان كرد: تخريب مدارس خطر آفرين عشاير و ساخت مدرسه جديد در اولويت برنامه هاي آموزش و پرورش عشايراست.

در پایان این جشنواره از خیّرانی که بیشترین مشارکت را با آموزش وپرروش عشایر داشته اند تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :