23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۳:۳۴:۲۵
کد مطلب:  997885
سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی تاکید کرد:
لزوم درگیر کردن تمام بخش ها در زمینه کاهش آلودگی هوا در مشهد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: این که نگاه ما برای کاهش آلودگی تنها به سمت مدارس سوق پیدا کند توجیه پذیر نیست، باید تمام بخش هایی را که در این زمینه مسئولیت داشته و تاثیرگذار هستند را درگیر کنیم.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مهدی مجیدی فرد با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا بر عهده کمیته اضطرار است افزود: در این کمیته دستگاه های مختلف مسئول عضو هستند و آموزش و پرورش فقط به عنوان یکی از اعضای این کارگروه بوده و به تنهایی در این زمینه تصمیم گیری نمی‌کند.

وی تاکید کرد: انتظار داریم کارگروه تنها به سمت تعطیلی مدارس حرکت نکند، در نظر گرفتن شرایط آموزشی و پرورشی دانش آموزان و هزینه های هنگفتی که تعطیلی یک روز مدرسه برای این حوزه ایجاد می کند از مواردی ست که باید آن ها را در نظر داشت.

مجیدی فرد ادامه داد: این که نگاه ما برای کاهش آلودگی تنها به سمت مدارس سوق پیدا کند توجیه پذیر نیست، باید تمام بخش هایی را که در این زمینه مسئولیت داشته و تاثیرگذار هستند را درگیر کنیم تا تنها به صورت موقت و یک روزه مشکل کاهش پیدا نکند.

سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان خاطرنشان ساخت: خط قرمز ما سلامت دانش آموزان و معلمان است اما می توان از مسیرهای دیگری به جز تعطیلی مدارس در زمینه کاهش آلودگی هوا گام برداشت که امیدواریم کارگروه اضطرار آلودگی هوا آن ها را در نظر بگیرد.

به اشتراک بگذارید :