15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۳:۱۱:۰۴
کد مطلب:  hTo9531B
مدیر آموزش و پرورش گناباد در جلسه شورای اداری شهرستان:
با افتتاح آموزشگاههای خیر ساز، ۱۰۰ کلاس درس به فضاهای آموزشی اضافه می شود

مدیر اداره آموزش و پرورش گناباد گفت: همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم و افتتاح آموزشگاه خیر ساز، ۱۰۰ کلاس درس به مجموع کلاس های موجود اضافه که در این خصوص ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان گناباد، سید محمد مهدوی در اولین جلسه شورای اداری شهرستان در سال ۹۵ که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه ۲۷۴ فضای آموزشی در حال حاضر در گناباد وجود دارد، گفت: همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم و افتتاح آموزشگاه های خیر ساز، ۱۰۰ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال به مجموع کلاس های موجود اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی ستاد گرامیداشت هفته مقام معلم از ۲ ماه گذشته در گناباد تشکیل شده است، اذعان کرد: در هفته گرامیداشت مقام معلم از ۲۹ معلم نمونه شهرستان و ۲ معلم نمونه استانی که انتخاب شده اند، قدردانی خواهد شد.

وی یکی از سیاست های برنامه های هفته معلم را مردمی برگزار نمودن آن برشمرد و افزود: رؤسای انجمن اولیاء و مربیان مدارس به عنوان مسئول اجرایی برنامه های هفته معلم در همان مدرسه خواهند بود.

مدیر آموزش و پرورش گناباد با بیان اینکه اداره آموزش و پرورش گناباد در حوزه پرورشی و تربیتی دارای جایگاه مناسبی در سطح استان می باشد، اذعان کرد: در رشد معدل بالای ۱۷ دانش آموزان، شهرستان گناباد رتبه دوم را در سطح استان خراسان رضوی داراست.

مهدوی یکی از مشکلات آموزش و پرورش گناباد را نیروی انسانی برشمرد و افزود: طی چند سال آینده ۶۰ درصد فرهنگیان گنابادی بازنشسته خواهند شد و امید است بنا بر قول مساعد مدیر کل محترم آموزش و پرورش خراسان رضوی مبنی بر جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان این مشکل برطرف شود.

در حال حاضر ۱۷ هزار دانش آموز گنابادی در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل هستند و ۲ هزار فرهنگی شاغل و ۱۳۰۰ فرهنگی بازنشسته نیز با اداره آموزش و پرورش گناباد در امر تحصیل دانش آموزان همکاری می کنند.

به اشتراک بگذارید :