26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۲:۴۳:۲۸
کد مطلب:  997645
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
 پرهیز از  خود درمانی در زمینه بیماری های فصلی بسیار ضروری است

نشست کمیته پدافند غیرعامل با محوریت بیماری های فصلی در سالن شورای یک اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه بیشترین قشر آسیب‌پذیر  دانش‌آموزان را دانش آموزان مقطع ابتدایی تشکیل می دهند، اظهار داشت :نکات پیشگیرانه را باید در این مقطع به شکل جدی به آنان آموزش دهیم  و شرایط سلامتی آنان را از نزدیک مورد رصد قرار دهیم .

وی با اشاره به اینکه الگوسازی در جامعه باید توسط فرهنگیان شکل گیرد، تاکید کرد: همکاران فرهنگی و معلمین عزیز به عنوان الگوی دانش آموزان می توانند در حساسیت پذیری آنان نسبت به مسایل بهداشتی بسیار موثر باشند.

 حسن پور ، فراهم نمودن بسته‌های آموزشی و ارسال به مناطق و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مراقبین سلامت جهت آگاه سازی دانش آموزان را از اقدامات مهم اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران دانست و افزود: پرهیز از  خود درمانی و دیگر درمانی در زمینه بیماری های فصلی بسیار ضروری است و حتماً باید هر گونه استفاده از دارو با تجویز پزشک صورت گیرد .

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تاکید بر نظافت سرویس های بهداشتی دانش‌آموزان در سطح مدارس و همچنین سرویس های ایاب و ذهاب دانش آموزان به لحاظ رعایت نکات بهداشتی تصریح کرد: باید در فصل زمستان و به دلیل شرایط فصلی نامساعد نسبت به دیگر فصل ها نکات ایمنی و بهداشتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :