15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۳:۰۹:۲۸
کد مطلب:  9aILN6Dl
جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی پیوندی بین هنر نوین و هنر سنتی است

رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت:جشنواره فرهنگی هنری استان هنرهای نوین را در چهار چوب ایرانی اسلامی تدوین میکند.

سید جواد رفاهی در بازدید از نمایشگاه و آثار فرهنگی هنری دانش آموزان در سی و چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان استان خراسان رضوی با بیان اینکه حوزه آموزش هنر در آموزش و پرورش نسبت به سال های گذشته بسیار رشد کرده است گفت:وجود بیش از هفتاد رشته در این جشنواره از حرکات بسیار مطلوب آموزش و پرورش است.

وی دخیل کردن بخش فضای مجازی در مسابقات را از دیگر اقدامات مثمر به ثمر دانست و ادامه داد:وجود این رشته در جشنواره حاکی از این است که آموزش و پروش در حال فرهنگسازی و سوق دادن جوانان به استفاده صحیح از فضاهای مجازی است.

وی افزود: در کنار توجه به حوزه نوین توجه به حوزه سنتی در جشنواره دیده می شود و این پیوند بین گذشته و آینده جشنواره را به مکانی برای فرهنگ سازی تبدیل کرده است.

رفاهی عنوان کرد: به عبارت دیگر این جشنواره، هنرهای گذشته را پاس می دارد و از طرفی هنرهای جدید را در چهارچوب فرهنگ ایرانی اسلامی گسترش می دهد.

وی با تصریح اینکه وظیفه آموزش و پروش در این راستا بسیار سنگین است، اظهار داشت:به همین دلیل است که باید تمام سازمان ها دست به دست آموزش و پرورش دهند و از هنرمندانی که در این نظام تربیت می شود نهایت استفاده را در جهت گسترش فرهنگ و هنر کشور ببرند.

وی اظهار کرد:دانش آموزانی که در این جشنواره شرکت می کنند و موفق به کسب مقام می شوند می توانند به عنوان ورودی به حوزه هنر، وارد شده و از امکانات، کارگاه ها و کلاس ها استفاده کنند.

رفاهی تصریح کرد:متاسفانه در کشور یک نظام جامع برای هنر و هنرمندان وجود ندارد  و هنرمندان پس از کسب مقام در مسابقات رها می شوند.

وی در خصوص فعالبت های هنری قائم به شخص و مشکلاتی که پس از آن جامعه هنرمندان را تهدید می کند، اظهار داشت:اگر آینده پژوهی در حوزه هنر صورت بگیرد و شیوه های ورود دانش آموزان هنرمند تدوین شود دیگر با تغییر سیاست ها رو به رو نخواهیم شد و در این زمینه شورای فرهنگی عمومی استان نقش بسزایی دارد.

 

به اشتراک بگذارید :