19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۲:۰۶:۱۵
کد مطلب:  rZ3tnib5
تقدیر از 470 نفر در جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم

از 470 نفر در پنجمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم در دهکده ساحلی تقدیر شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، در این مراسم ، که در دهکده ساحلی انزلی برگزار شد، از دانش آموزان ، والدین، مدیران، مربیان مدارس روسا و معاونان مناطق آموزش و پرورش مناطق استان تجلیل شد.

مهدی حاجتی  مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در این جشنواره گفت: یکی از رسالتهای مهم دستگاه تعلیم و تربیت ، پرورش انسانهایی سالم ، شاداب و خلاق است و خطراتی که نوجوانان را تهدید می کند، رسالت ما را سنگین تر می کند. وی با اشاره به معضل افت تحصیلی در میان دانش آموزان خاطر نشان کرد: بدخواهان و مخالفان به دنبال بی رغبت کردن دانش آموزان به تحصیل علم هستند و در این راستا نقش متولیان آموزش و پرورش بسیار حساس است. حاجتی با اشاره به کاهش سن اعتیاد در کشور گفت: باید با تعامل و استفاده از ظرفیت دیگر دستگاههای فرهنگی این معضل را حل کنیم. وی افزود: معاونت تربیت بدنی با تدوین نقشه خطرپذیری آسیبهای اجتماعی مدارس ویژگی های هر شهرستان را در اختیار روسای آموزش و پرورش قرار داده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان  گفت: مبارزه با ناهنجاریها باید از پیش دبستانیها و دوره ابتدایی آغاز شودو مربیان، مدیران والدین با توجه به ویژگی های شخصیتی کودکان نسبت به آموزش و تربیت آنان همت گمارند.

محمد حسین شاهکویی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان هم در این جشنواره گفت: راهبرد دولت ، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است که در این رویکرد هر فرد مسئول مبارزه با مواد مخدر است و همراهی با دولت در این راه ضروری است.

سید امیر فرحسینی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گیلان هم در این جشنواره گفت:پنجمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم در رشته های : مقاله ، ایده پردازی ، عکس ، فیلم، روزنامه دیواری، نقاشی، شعر و نرم افزار برگزار شده است و 3497 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. وی افزود: در این جشنواره اداره آموزش و پرورش رودسر بیشترین تعداد جوایز و تالش بالاترین سطح مشارکت را داشته است.

به اشتراک بگذارید :