15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۵:۵۸:۵۴
کد مطلب:  996294
محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی
بیست و چهارمین جلسه شورای معاونین ، مدیران و مشاوران سازمان به منظور ارایه گزارش ماموریت استان کرمان و بررسی وضعیت کلاسگذاری استانها در سال جاری برگزار شد.

بیست وچهارمین جلسه شورای معاونین، مدیران و مشاوران سازمان با حضور محمد زاده ،معاون وزیر و رئیس سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن تسلیت  سالروز شهادت حضرت آیت الله سید حسن مدرس گفت : نزدیک ایام هفته سواد آموزی هستیم ،خوشبختانه اقدامات خوبی تاکنون انجام شده و بخشنامه روز شمار پس از مستند سازی به استانها ارسال شده است دعوتنامه و هماهنگی لازم با مقام عالی وزارت جهت حضور درمراسم تجدید میثاق با آرمانهای حضرت امام (ره)و هماهنگی با تولیت حرم مطهر حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه)انجام شده و همچنین در حال پیگیری  بادفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)هستیم جهت ملاقات با ایشان با توجه به سه پیشنهادی که انجام شده است .

معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی ضمن تاکید بر مدیران سازمان جهت حضور در جلسات با مقام عالی وزارت اظهار داشت : هرگونه جلسات موازی و کارهای اداری در ساعت تعیین شده از سوی دفتر وزارتی لغو شود و همه مدیران در جلسه با مقام عالی وزارت شرکت کنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان  در این جلسه عنوان کرد ،ردیف بودجه اخیر سازمان ،عنوان آموزش بزرگسالان قید شده وسازمان در جریان است و این موضوع در راستای پیگیری های سازمان برای ایجاد نظام آموزشی بزرگسالان درآموزش و پرورش می باشد . محمد زاده در ادامه ضمن اشاره به اعتبارات امسال سازمان و محدویت های به وجود آمده گفت: از آقای وزیرخواستیم که اعتبار سواد آموزی برای سال آتی را که در هئیت وزیران در حال بررسی می باشد مطرح و از اعتبار سواد آموزی هم دفاع کنند.

محمد زاده ضمن اشاره به آمار وضعیت سوادآموزی و مناطق روستائی عنوان کرد سازمان نهضت سوادآموزی موفقیت هایی خوبی در این مدت ۴۰ساله کسب کرده است و همه ی ما بایستی از دستاوردهای سواد آموزی دفاع کنیم. وی در ادامه افزود : با توجه به چهلمین سالگرد تشکیل  نهضت سواد آموزی برنامه های امسال باید هرچه با شکوه تر برگزار شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان از همه مدیران خواست تلاش شود تا آقای حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش در عملکرد خود موفق باشد و فعالیت مربوط به حوزه سواد آموزی را به نحو احسن انجام دهیم تا از این ناحیه هیچگونه آسیبی به عملکرد مقام عالی وزارت نرسد . این مقام مسئول ضمن تاکید بر نظارت دقیق و کارشناسی بر اسناد مالی استان ها گفت :با هرگونه تخلف مشاهده شده بدون اغماض برخورد شود و همه ما به دنبال انجام کار سالم و شفاف هستیم و نبایستیکوتاهی تعداد محدودی از همکارن باعث خدشه دار شدن عملکرد های  خوب سوادآموزی شود .

معاون وزیر و رئیس سازمان در ادامه صحبت های خود ضمن تاکید بر نظارت دقیق و واقعی به ثبت نام ها ،آموزش ها  ،اخذ امتحان و اسناد مالی از کلیه مدیران سازمان خواست که حتما در ماموریت ها و جلسات خود به معاونین سوادآموزی استان ها گفته شود تا نظارت دقیق کافی بر فعالیت های خود داشته و کیفیت بخشی را مورد توجه قرار دهند.

محمد زاده در پایان صحبت های خود از واحد های تخصصی خواست طرح نو و چارچوب نظارتی توسط راهنمایان تعلیماتی و بکار گیری آنان ارایه دهند تا در مراجع ذیصلاح امور پیگیری شود.وی همچنین ضمن اشاره به ابلاغ آیین نامه استخدام آموزش دهندگان گفت: بند ۹این آیین نامه دو دوره آورده شده است و بنده با آقای الهیاری  معاون توسعه و پشتیبانی وزارت خانه صحبت کردم تا این بند اصلاح شود.

به اشتراک بگذارید :