4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۵:۴۵:۰۷
کد مطلب:  996273
در شورای معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید شد:
رویکرد دستگاه تعلیم و تربیت فعالیت به دور از هرگونه حاشیه سیاسی و انتخاباتی است

شورای معاونین آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ظهر امروز در دفتر مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت استان برگزار شد که فعالیت به دور از هرگونه حاشیه سیاسی و انتخاباتی بعنوان رویکرد دستگاه مورد تاکید بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش  و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در شورای معاونین بر طی قانونی تمامی مسیرها در خصوص آموزش و توانمندسازی نیروهای آزاد شاغل در مدارس غیردولتی تاکید کرد و گفت: نظارت و بازدید با دقت لازم در اجرای باکیفیت برنامه ها ضروری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با یادآوری بر رعایت نظم و انضباط اداری و هماهنگی کارکنان و روسا با واحد مربوطه، خاطرنشان شد: با توجه به کمبود اعتبارات در کشور و شرایط موجود هماهنگی بین بخشی یعنی شرکت در بحث ها و اجرای هماهنگ مصوبات پاسخ گوی مشکلات خواهد بود.

وی بر شناسایی نارسایی در سیستم ونیروی انسانی موجود در حوزه های مختلف تاکید داشته و تسریع در رفع آن را خواستار شد.

پاشایی اظهار داشت: هرگونه تغییرات در سطح کارشناسی و مدیریتی با هماهنگی و اطلاع قبلی با دفتر در اداره کل صورت گیرد و رویکرد آموزش و پرورش استان فعالیت به دور از هرگونه حاشیه سیاسی و انتخاباتی است.

وی با اشاره به فرصت محدودی که برای مسئولین مربوطه می باشد، کار شبانه روزی، همکاری و هم افزایی درون و برون سازمانی را توصیه کرد.

محمد حسین اشرفی نیز در این جلسه طی گزارشی در خصوص نیروی انسانی آموزش دهنده مورد نیاز سال جاری سوادآموزی و برنامه های گرامیداشت هفته سوادآموزی، گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری طرح شتاب بخشی به ریشه کن کردن بی سوادی در کشور بایستی تا سال ۱۴۰۴ اتفاق بیافتد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان افزود: تا زمانی که انسداد بی سوادی در سطح استان و  کشور انجام نگیرد ریشه کن کردن بی سوادی در سطح جامعه امکان پذیر نخواهد بود.

به گفته ی وی استان ما از لحاظ میانگین سواد آموزی نسبت به میانگین کشور ۰/۴درصد عقب هست.

فریده حقایی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه افزود:موسسان مدارس غیردولتی باید تشویق شوند تا در مناطق محروم شهرها هم نسبت به ایجاد مراکز پیش دبستانی اقداماتی انجام دهند.

گفتنی است در این جلسه عطایی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان نیز جزئیات طرح واگذاری مسکن به فرهنگیان را تشریح کرد.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :