26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۴:۳۸:۰۸
کد مطلب:  996177
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
کیفیت بخشی یکی از مهمترین معیارهای توسعه آموزش و پرورش است

سومین نشست کمیته بهبود کیفیت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن شورای یک این اداره کل برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، رضا اصلانی شاهسوار معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت های معاونت سواد آموزی در شهرستان های استان تهران ،گفت : با توجه به آیات قرآن کیفیت عمل بسیار بالاتر از کمیت آن است.

وی ، کیفیت بخشی به فعالیت های سوادآموزی را در راس اهداف معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران دانست و افزود:نظارت بر قراردها و بستن راه های سواستفاده از آن در حوزه سواد آموزی از جمله مواردی است که به شکل جدی در این معاونت پیگیری می شود.

 اصلانی،توجه به کیفیت را مهمترین معیار توسعه آموزش و  پرورش دانست و تاکید کرد:  کیفیت بخشی تابع اشتیاق همگان برای تعالی و مشارکت در فعالیت ها ی جمعی است و نیازمند توسعه فردی و اجتماعی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تشریک مساعی و همکاری گروهی به منظور توسعه وگسترش فعالیت های سوادآموزی بسیار ضروری است ، تصریح کرد:احترام به انسانها و کمک به فراهم آوردن زمینه زندگی متناسب با شان افراد ، ایجاد محیط کاری لذت بخش برای کارکنان سوادآموزی در مناطق و استان، توجه کامل به استعدادهای فردی و فراهم نمودن شرایط لازم برای ظهور خلاقیت و نوآوری را از اهداف اصلی گروه بهبود کیفیت است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،ساماندهی لوازم و کتب سواد آموزی را از دیگر برنامه های این معاونت دانست و گفت: باید از بی برنامگی ، پراکندگی و عدم مدیریت در کارها پرهیز کرد تا بتوان با یک نظم و انسجام به اهداف مورد نظر دست یافت.

اصلانی با تاکید بر اینکه وجود اتباع خارجی در مناطق مختلف شهرستان های استان تهران بر جمعیت بی سوادی این استان افزوده است ، تصریح کرد:بستن مبادی بی سوادی نیازمند یک عزم جدی است و باید یک حرکت عظیم در این حوزه صورت پذیرد.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به وجود 7 مرکز یادگیری محلی در مناطق مختلف این استان خاطرنشان کرد: با افزایش تعداد این مراکز در سطح استان می توان به نتایج مطلوب تری دست یافت.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :