20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ ۱۵:۲۷:۳۹
کد مطلب:  994572
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
همایش تجلیل از برترین های طرح و برنامه های متوسطه ناحیه2 بهارستان برگزار شد

همایش تجلیل از برترین های طرح و برنامه های متوسطه ناحیه2 بهارستان در سالن همایش های مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2 بهارستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با ابراز خوشحالی از محور قرار گرفتن آموزش در این همایش گفت: در کل نظام آموزش و پرورش از مقام عالی وزارت تا مدیر مدرسه، همه عوامل بوجود آورنده مقدمات لازم برای دو عنصر اصلی معلم و دانش آموز است که این دو عنصر به هر میزان در صدر قرار بگیرند، آن نظام پویایی بیشتری خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه هدف آموزش و پرورش هر کشور بر سه محور ریشه، پیشه و اندیشه دانش آموزان است اظهار داشت: ریشه ما در میان نیروهای از جان گذشته و دلاوری نهفته است که در روز 7 آذر 1359 در یک عملیات گسترده و کم نظیر توانستند حدود 80 تا 90 درصد نیروی دریایی عراق را در خلیج فارس منحدم و محو کرده و سرنوشت جنگ را تغییر دهند.

 

شفیع پور آموزش و پرورش مدرن در متوسطه اول را به دوعامل شناسایی استعداد دانش آموز و هدایت استعداد در جهت آینده کشور دانست و افزود: براساس سند تحول بنیادین استعداد یابی دانش آموز یک فرآیند است که باید از بدو ورود داشن آموز به مدرسه با مشارکت اولیا، معلمین و خود دانش آموز انجام در نهایت در پایان دوره اول متوسطه با فرآیند هدایت تحصیلی تکمیل شود.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هویت یابی دانش آموز از دیگر کارکرد های آموزش و پرورش و دوره متوسطه است ، تصریح کرد: در نظام های تعلیم و تربیت بر این باور هستند که طراحی کتابها و نحوه عملکرد معلمان باید به گونه ای باشد که دانش آموزان به هویت های فردی، خانوادگی، شهری، شغلی و نهایتا هویت ملی خود دست پیدا کرده و فردی پرسشگر و محقق وارد جامعه شود.

به اشتراک بگذارید :