4 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ ۱۳:۳۴:۰۸
کد مطلب:  994264
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان:
ضرورت دارد نگاه پرسشگرانه و پژوهشی در آموزش و پرورش غالب باشد

جلسه هم اندیشی کارشناسان پژوهش مناطق و نواحی 14 گانه استان با محوریت برنامه های هفته پژوهش و فناوری با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان در محل سالن غدیر اداره کل برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، بیت الله احمدی نژاد معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان، با اشاره به  تدوین برنامه عمل مدرسه در سطح مدارس استان گفت:  امروزه سند تحول بنیادین به صورت تدوین شده و عملیاتی در سطح مدارس استان اجرایی می شود که امسال برای اولین بار با استناد به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش برنامه عمل مدرسه تدوین شد.

احمدی نژاد افزود: برنامه عمل مدرسه ذیل دو برنامه مهم سند تحول بنیادین و برنامه ششم توسعه تدوین شده است و همچنین برنامه درس ملی و اهداف دوره های تحصیلی نیز در آن لحاظ شده است.

وی با اشاره به ترویج نگاه پرسشگرانه به مسائل تصریح کرد: لفظ پرسشگری و خلاقیت در ساحت علمی و فناورانه سند تحول به صراحت آمده است، نگاه پرسشگرانه و پژوهشی در آموزش و پرورش باید غالب باشد و ما نیز در حد توان معلمان و دانش آموزان را به این جهت سوق دهیم .  

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به اهمیت گفتمان سازی سند تحول، اظهار داشت: ضرورت دارد با مبانی سند تحول آشنایی کامل داشته باشیم و در هرجایی صحبتی ازموضوعات آموزشی و تربیتی می شود بر مبنای سند تحول سخن بگوییم .

احمدی نژاد افزود: ما در ادارات آموزش و پرورش دو رسالت عمده داریم، "برنامه ریزی" و "نظارت و ارزیابی" که نیازمند آن است که بیش از پیش با سند تحول آشنا باشیم و تمامی کارهایمان را با این سند تطبیق دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت تدوین برنامه عمل مدرسه گفت: بخشی از موضوعات مطرح شده سند تحول در مدارس در سال های گذشته اجرایی می شد اما با استناد به سند تحول این روند به صورت آگاهانه و هدفمند انجام می گیرد که دانش آموزان را به سوی حیات طیبه رهمنون می سازد.

 

شایان ذکر است در این گردهمایی برنامه های گرامیداشت هفته پژوهش تبیین شد و کارشناسان مناطق نظرات و پیشنهادات خود را راستای اجرای هرچه بهتر برنامه حوزه پژوهش ارائه کردند.

 

به اشتراک بگذارید :