15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۰۹:۲۰:۰۵
کد مطلب:  hmxFLswu
به میزبانی ناحیه دو مشهد :
طــــرح ملـــــی محیــا برگزار گردید

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: طرح محیا بخشی از استراتژی حمایت از زنان سرپرست خانوار است.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد، طرح ملی محیا  با حضور150 نفر از بانوان فرهنگی سرپرست خانوار نواحی هفتگانه، مناطق تبادکان، گلبهار، رضویه، احمدآباد و شهرستان طرقبه شاندیز برگزار گردید.

دکتر حسینی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مشاورین مدیرکل، اربابی مشاور امور بانوان فرمانداری، درسنی مشاور امور بانوان مدیر کل، رؤسای ادارات آموزش و پرورش و مشاورین امور بانوان ادارات درجلسه اختتامیه  این طرح حضور یافتند.

دکتر حسینی مدیر کل آموزش وپرورش خراسان رضوی در جلسه اختتامیه این طرح اظهار کرد: بدون تردید یکی از مشکلات جامعه ایران در نظام برنامه ریزی عدم تدوین استراتژی های خانواده است و این در حالی است که مهم ­ترین استراتژی هایی که باید در توسعه جامعه مدنظر باشد توسعه سیاست های مربوط به خانواده و در وهله دوم آموزش و پرورش است.

وی افزود: ممکن است پس از تشکیل خانواده یکی از نقش ها به هر دلیلی حذف و یا غایب شود که سنگینی نقش غایب بر دوش نقش حاضر است و در اینجا واژه زنان سرپرست خانوار شکل می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اولین کاری که باید در جامعه اصلاح شود زدودن برچسب زن سرپرست خانوار و زن مطلقه از وجود زنان نجیب و ارزشمندی است که در فرایند زندگی با سختی های زیادی دست و پنجه نرم کردند.

وی ادامه داد: نظام اجتماعی باید استراتژی هایی را در جهت توانمند سازی و حمایت و ارتقاء منزلت عناصر سرپرست اعمال کند و باید یادآور این موضوع باشد که زنان سر پرست خانوار که علاوه بر نقش مادری که البته نقش بسیار سنگینی است ،نقش پدری را هم بر دوش می کشند .

دکتر صابری مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو و مسئول اجرایی طرح هم در این جلسه بیان داشت: همکاران سرپرست خانوار به عنوان مسئول و سرپرست یک خانواده و یک فرد خدوم در حوزه تعلیم و تربیت ایفای نقش می­نمایند و امروز فرصت مغتنمی فراهم شده تا از  زحمات و خدمات ایشان تقدیر نماییم.

وی افزود: یک بانوی سرپرست خانوار  با مدنظر قرار دادن چهاراصل محوری خودیابی، خوداتکایی، خودکفایی و خودباوری می تواند در زندگی بر مشکلات فائق آمده و جایگاه خود را تقویت نماید.

رزا درسنی مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در حاشیه این طرح بیان داشت: زنان سرپرست خانوار با ایفای نقش چندگانه ثابت کردند که، می توانند. ما نیز در نظر داریم نقش مشارکتی زنان در جامعه تقویت شود که زمینه آن هم توانمندسازی زنان است. پدیده توانمندسازی زنان خود به خود اتفاق نمی افتد . جریانی است از درون که در اجتماع رخ می دهد و جریان توانمندسازی درارتباط با مشارکت اجتماعی تحقق پیدا می کند.

در پایان این مراسم از بانوان سرپرست خانوار موفق و نمونه تقدیر بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :