22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۰۷:۵۹:۵۰
کد مطلب:  991099
وزیر آموزش و پرورش؛
سرویس‌های مدارس مجاز به افزایش قیمت نیستند

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم افتتاح مرکز آموزشی-رفاهی منطقه۵شهر تهران در جمع خبرنگاران،اظهار کرد: سرویس‌های مدارس مجاز به افزایش قیمت نیستند و مسئولان آن را کنترل می کنند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش ، محسن حاجی‌میرزایی در حاشیه مراسم افتتاح مرکز آموزشی-رفاهی منطقه ۵شهر تهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش تقویت معیشت معلمان و تمهید امکانات رفاهی برای آنان است چون معلمان از مهمترین اقشار جامعه هستند لذا افتتاح مراکز آموزشی-رفاهی  گامی در جهت ارایه خدمات مناسل به فرهنگیان است.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سال تحصیلی را با همه دشواری هایی که برای همکاران ما وجود داشت آغاز کردیم ،گفت: با این وجود خوشبختانه کلاس های درس فعال شده است و همکاران ما در شهر تهران در جلسه امروز مروری بر اقدامات و مسائل و مشکلات ساماندهی نیروی انسانی با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان و بازنشستگان ما رو به افزایش است و نیاز به تمهید مقدمات دارد، داشتند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: امیدواریم ورود ما به سال تحصیلی آینده با ساماندهی مناسب‌تر و کیفی تر نیروی انسانی باشد.

 

حاجی میرزایی تصریح کرد:  بحث  کیفیت  بخشی به تعلیم و تربیت و اینکه چگونه  می توانیم مدارس باکیفیت  تر داشته  باشیم، ماموریت  های اصلی ما است.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه متاسفانه فضاهای آموزشی مناسبی در شهر تهران نداریم، گفت: شهرتهران از نظر دسترسی به فضای آموزشی از متوسط کشوری ضعیف تر است و این موضوع به دلیل  افزایش جمعیت در برخی مناطق جدید شهر تهران است که  مدارس کافی برای آنها طراحی نشده است و مشکلات را افزایش داده است.

 

وی اذعان کرد: مشکلات فضای آموزشی در شهر تهران به گونه  ای است که نیازمند حرکت ملی است  و دولت مجلس و خیرین که مسئولیت اجتماعی دارند باید به این مشکل فکر کنند.

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تامین  بنزین سرویس مدارس،اظهار کرد: سرویس مدارس به ازای پیمایشی که انجام می دهند تا سقف ۱۲۰لیتر در ماه معادل ریالی به رانندگان سرویس پرداخت شود و این  موضوع قطعی است و با اطمینان می گویم اجرایی خواهد شد و زمان آن هم از ۲۴آبان ماه است.

 

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: رانندگان سرویس  باید در سامانه سپند ثبت نام کنند تا کار ارزیابی  پیمایش آنها انجام شود  پس از آن مابه ازای ریالی به رانندگان پرداخت می شود ممکن است این مراحل زمان ببرد تا هماهنگی های لازم برقرار شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد: سرویس‌های مدارس مجاز به افزایش قیمت نیستند و مسئولان آن را کنترل می کنند. سهم بنزین در سرویس و هزینه ها خیلی بالا نیست و با سهمیه ای که در نظر گرفته شده نیاز به افزایش قیمت نیست.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر رانندگان ما به التفاوت را بگیرند متوجه خواهند شد که هزینه ها تفاوتی نکرده است،گفت: افزایش  قیمتی اگر اتفاف بیفتد غیرقانونی است چرا که  اتفاق خاصی نیفتاده و فقط بنزین سهمیه بندی شده است و ما هم مابه التفاوت نیاز رانندگان را تا سقف ۱۲۰لیتر ماهانه واریز می کنیم.

 

وی با اشاره به  تامین بنزین سرویس مدارس روستایی گفت:  آنهایی که از تاکسی استفاده می‌کنند  سهمیه بنزین دارند و آنچه من می گویم برای رانندگان آزاد است.

 

حاجی میرزایی با اشاره به تعطیلی مدارس به دلایل مختلف و کم شدن از زمان آموزش اظهار کرد: تحصیل موقعیت ممتازی است و این فرصت ها طلایی است و باید حداکثر تلاش شود که کمترین تعطیلی را داشته باشیم  و یکی از نکات کارشناسان این بود که بین محتوای درسی و ساعات اختصاص یافته تناسبی نیست و با اضافه شدن تعطیلات این فشار تشدید خواهد شد.

 

وی در ادامه اضافه کرد: امیدوارم تمام افرادی که درباره تعطیلی مدارس‌ تصمیم می گیرند به این موضوع توجه داشته باشند و شورایی که در استانداری تشکیل می شود و درباره تعطیلی مدارس تصمیم می‌گیرد، توجه داشته باشد تا تعطیلی ها به حداقل برسد. این تعطیلات در کنار هزینه های مادی در کار تعلیم و تربیت هم اختلال ایجاد می کند.

 

وزیر آموزش و پرورش درباره سیستم گرمایشی مدارس، عنوان کرد:

۱۳۰هزار سیستم گرمایشی داشتیم که موقعیت مناسبی نداشتند و اکنون به ۸۸هزار رسیده است و هر جا  که لوله کشی گاز انجام شده، سعی می کنیم از سیستم گرمایشی مناسب استفاده کنیم. در برخی مدارس از بخاری گازی استفاده می کنند اما استفاده از شعله در مدارس مجاز نیست اما نسبت به بخاری های نفتی ایمن تر هستند .

 

وی در پایان گفت: باید به تدریج سیستم های ایمن گرمایشی جایگزین شود اما بخشی از مدارس از بخاری نفتی استفاده می کنند و تلاش این است آنها را با بخاری تابشی و رادیاتورهای روغنی جایگزین کنیم تا محیط امن تری برای دانش آموزان فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :