17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۱۳:۳۵:۴۴
کد مطلب:  s9xcLyyf
مدیركل آموزش و پرورش خوزستان:
مداوای دانش آموزان خوزستان در درمانگاه فرهنگیان رایگان است

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مداوای دانش آموزان استان خوزستان با فرم ارجاع رابط بهداشت مدارس در درمانگاه فرهنگیان كاملا رایگان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش خوزستان به نقل از  خبرگزاری مهر، محمد تقی زاده  اظهار كرد: با واحد بهداشت و سلامت هماهنگی های لازم به عمل آمده تا رابطان بهداشت در مدارس دانش آموزان را معاینه و در صورت نیاز برای ادامه درمان به درمانگاه ارجاع بدهند. تسهیلات خاصی برای آنها در نظر گرفته و حتی برخی امور به صورت رایگان انجام می شود.

وی افزود: اگر دانش آموزان هنگام مراجعه به درمانگاه فرم ارجاع را به همراه داشته باشند، پیگیری های لازم انجام و ضمن ارائه تسهیلات مختلف، ۲۵ درصد تخفیف ویزیت متخصص و ۳۰ درصد تخفیف دندانپزشك را هم برای آنها لحاظ می کنیم.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان تصریح كرد: علاوه بر واحدهای قبلی مثل پزشك عمومی، متخصص داخلی، متخصص جراحی عمومی، زنان و زایمان، دندانپزشكی و پوست، واحدهای تخصصی جدید مانند واحد قلب، چشم پزشكی، اعصاب و روان، ارولوژی، ‌ارتوپدی را نیز در درمانگاه فرهنگیان خوزستان راه اندازی كردیم.

تقی زاده بیان كرد: واحدهای پاراكلنیكی مانند گفتار درمانی، تغذیه و بینایی سنجی را نیز راه اندازی كردیم. راه اندازی فیزیوتراپی خیلی خوب و پیشرفته نیز با استقبال بالای عموم مواجه شده است.

وی با اشاره به انجام پروژه های مختلف در دست ساخت برای درمانگاه فرهنگیان گفت: پروژه تعمیرات اساسی طبقه اول به صورت استاندارد كه مورد تأیید معاونت درمان قرار بگیرد ۱۳ اتاقه و در حال تحویل است. ۹۵ درصد كار این پروژه انجام شده و واحدهای درمانی و اداری در این طبقه برای استقرار پزشكان كلینكی و پاراكلینیكی مهیا خواهد شد.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: آزمایشگاه پروژه بعدی است که مطالعات و طراحی انجام و مهندس ناظر و سرمایه گذار هم مشخص شده و كار تا حدودی شروع شده است.

تقی زاده اضافه كرد: پروژه بعدی نیز كه سرمایه گذار آن تعیین و طراحی هم صورت گرفته، رادیولوژی است. راه اندازی كلینیک دنداپزشكی در سالن طبقه بالا به مساحت ۵۵۰ متر هم یکی دیگر از پروژه ها است ولی اینكه توسط سیستم اداره كل آموزش و پرورش خوزستان و یا سرمایه گذار خصوصی اجرا شود هنوز معلوم نیست.

وی عنوان كرد:‌ در رابطه با بیمه نیز این درمانگاه با تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، آتیه طلایی فرهنگیان شاغل، صدا و سیما، ‌بانك سپه و صادرات طرف قرارداد است.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: این درمانگاه تنها برای فرهنگیان شاغل و بازنشستگان نیست و به تمام اقشار جامعه خدمات ارائه می دهد. تایم درمانگاه در گذشته دو شیفت بوده ولی اکنون به صورت شبانه روزی و در سه شیفت خدمات رسانی می كنند.

تقی زاده یادآور شد: فرهنگیان شاغل با  بیمه طلایی تمامی خدمات را به صورت رایگان دریافت می کنند و در بخش دندانپزشكی نیز نه تنها خدمات را با قیمت مناسب تر ارائه می دهیم بلکه ۳۰ درصد تخفیف هم در نظر گرفته ایم.

وی تأكید كرد: مراجعه به پزشك عمومی برای بازنشستگان فرهنگی رایگان و فیزیوتراپی نیز در صورت مراجعه با بیمه آتیه سازان هم برای آنها رایگان است. البته ۳۰ درصد تخفیف دندانپزشكی را هم دارند.

مدیركل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به ارائه تسهیلات برای خدمات رسانی متخصصان گفت: برای ویزیت متخصصان نیز حداقل ۲۵ درصد تخفیف می دهیم و ویزیت آنها برای فرهنگیان حدودا ۱۵ هزار تومان می شود.

تقی زاده تصریح كرد: با توجه به ارتباط بسیار خوبی كه با معاونت درمان برقرار كردیم و همچنین فضای گسترده فیزیكی این درمانگاه استعداد برای بیمارستان شدن هم دارد.

وی اظهار كرد: در زمینه تجهیزات پزشكی مدرن و مجهز كردن درمانگاه  به حمایت مسئولان و خیّران هم نیاز داریم. متأسفانه درمانگاه اكنون آمبولانس ندارد و ردیف بودجه ای هم برای خرید آمبولانس نداریم و باید ماهانه ۷۵۰ هزار تومان به فوریت های پزشكی برای ارائه خدمات پرداخت كنیم، در حالی كه اگر خودمان آمبولانس داشته باشیم در هزینه و زمان صرفه جویی می شود.

به اشتراک بگذارید :