18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۱۱:۲۹:۵۲
کد مطلب:  RtyXSmyM
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
43 دانش آموز در آزمون المپیاد علمی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت نمودند

دانش آموزان قزوینی در آزمون مرحله اول المپیاد علمی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی خوش درخشیدند.

به گزارش اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین دانش آموزان قزوینی با شرکت در آزمون مرحله اول المپیاد علمی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی موفق به کسب نمره قبولی شدند.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ضمن تبریک این موفقیت به فرهنگیان، والدین و دانش آموزان، اظهار داشت: آزمون المپیاد علمی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در  بهمن ماه سال 94 برای اولین بار در کشور و در استان قزوین برگزار گردید و دانش‌آموزان پایه دوم و سوم دوره دوم متوسطه و همچنین دانش‌آموزان محصل در هنرستان ‌ها و مدارس فنی‌ و حرفه‌ای و کاردانش با ثبت نام در  این آزمون شرکت نمودند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: در آزمون المپیاد علمی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی 43 نفر از دانش آموزان استان شرکت نمودند که از این تعداد 2 نفر از دانش‌آموز موفق به کسب نمره قبولی شدند و می توانند در مرحله دوم آزمون شرکت نمایند.

ایشان خاطر نشان کرد: مرحله دوم آزمون در تاریخ 12 اردیبهشت ماه سال جاری در استان با حضور ناظر اعزامی از مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان کشور و نمایندگان اداره کل استان برگزار خواهد شد.

گفتنی است در این آزمون دانش آموزان به نام های محدثه خلیلی و محدثه وهابی در رشته علوم تجربی از دبیرستان فرزانگان ناحیه یک قزوین موفق به کسب نمره قبولی شده اند و مجوز حضور در مرحله دوم آزمون را کسب نمودند.

به اشتراک بگذارید :