26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ ۱۵:۱۸:۲۹
کد مطلب:  983143
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
ساخت هر یک مدرسه به منزله بهره‌برداری از دو مدرسه در شهرستان‌های استان تهران ارزش دارد

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان‌های استان تهران با اشاره به آموزه‌های دینی سپاسگزاری از خیرین را وظیفه همگان دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان با یادی از مرحوم دکتر حافظی و آرزوی اینکه خدای متعال به دست خیرین، برکت روزافزون عنایت فرماید تا مدارسی بسازند که از آنها امثال دکتر حافظی‌ها پرورش و رشد پیدا کند، گفت: با توجه به آیات قرآن و احادیث و اشاراتی که پیرامون کمک همنوع بیان شده، شما با ایجاد فضای تعلیم و تعلم، فضایی را مهیا می‌کنید که  فرزندان و فرشتگان معصوم این سرزمین ذکر نام خدا را می‌آموزند و این ذخیره‌ای است برای خیرین و همه صاحبان حق.

وی در ادامه قدردانی و شکرگزاری از زحمات خیرین را از جمله وظایف نظام آموزشی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به عظمت قدمی که شما برای آبادانی این سرزمین بر‌می‌دارید، براساس آموزه‌های دینی و انسانی ما به عنوان یک ایرانی مسلمان ، نیازمند سپاسگزاری از شما بزرگواران هستیم.

صیدلو با اشاره به اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند در تامین فضای آموزشی نیازهای جامعه را برآورده کند، زحمات خیرین را بسیار ارزنده ارزیابی کرد و گفت: گاهی اتفاق می‌افتد که بر اساس عدم ارائه آمار مناسب از میزان محرومیت‌های عمیق شهرستان‌های استان تهران، بخشی از خیرین به استان‌هایی رجوع می کنند که اولیت پایین‌تری از ما برای ساخت فضای آموزشی دارند که باید با ایجاد ساز و کار مناسب و معرفی صحیح از کمبودها توسط مسولان شهرستان، از این ظرفیت عظیم به نحو شایسته‌تری بهره‌مند شویم.

این مقام مسول در پایان گفت: در شهرستان‌های استان تهران با توجه به رشد جمعیت و سرانه فضای آموزشی، ساخت هر یک مدرسه به منزله بهره‌برداری از دو مدرسه ارزش دارد و این در حالی است که این شعار فقط در این استان صدق پیدا می‌کند.

شایان ذکر است نشست مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های استان تهران با حضور محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید هادی موجانی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان‌های تهران، اعضای شورای معاونین و خیرین محترم مدرسه ساز استان در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.
 

به اشتراک بگذارید :