18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۰۷:۴۴:۲۲
کد مطلب:  Rep46ExE
معاون آموزش ابتدایی استان قزوین:
تشکیل شورای نظارت بر دوره پیش دبستانی، در توسعه کمی و کیفی این دوره مؤثر می باشد

جلسه شورای هماهنگی آموزش پیش دبستانی با حضور معاون آموزش ابتدایی استان و جمعی از کارشناسان و مؤسسین مراکز پیش دبستانی برگزار شد.

این جلسه که با هدف تنظیم اساسنامه و تشکیل جلسات مرتبط متناسب با اهداف کلان و سیاست های ابلاغی تشکیل شد، رضا طاهرخانی ضمن تقدیر و تشکر از مؤسسین مراکز پیش دبستانی بیان کرد: آموزش پیش دبستانی در آموزش و پرورش جایگاه ویژه ای در اسناد بالادستی نظام تعلیم و تربیت دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: تنها راه رشد و توسعه و پیشرفت کشور، آموزش و پرورش است، زیرا تعلیم و تربیت صحیح نوآموزان و کودکان می تواند در پیشرفت و توسعه کشور تاثیرگذار باشد.

ایشان تصریح کرد: تشکیل شورای نظارت بر دوره پیش دبستانی، اولین شورایی است که می تواند در این دوره در خصوص توسعه کمی و کیفی و نظارت بر محتوای دوره و شکل گیری مدیریت یکپارچه در پیش دبستانی کمک نماید.

معاون آموزش ابتدایی استان خاطر نشان کرد: از جمله اولویت های کاری این شورا، ساماندهی مراکز پیش دبستانی، انتخاب مؤسسین به صورت تخصصی، حرفه ای با رویکرد آموزش پیش دبستانی است که باید در دستور کار قرار گیرد.

رضا طاهرخانی با اشاره راهکارهای پیشنهادی در این شورا بیان کرد: مشاوره به حوزه سیاست گذاری در بخش جذب نیروی انسانی، جذب نوآموزان به لحاظ توسعه کمی، تولید محتوای کتب، چگونگی صدور مجوز، آموزش نیروی انسانی به صورت کارگاهی و دوره ضمن ، ارائه کارت صلاحیت حرفه ای، آزمون خودآموخت از جمله برنامه های پیشنهادی برای دوره اموزش پیش دبستانی می باشد.

این مقام مسئول تأکید کرد: ایجاد انگیزه کاری در مربیان پیش دبستانی در بحث حمایت مالی در حقوق و مزایا، بیمه و پاداش مربیان می تواند به افزایش امنیت شغلی آنان و ایجاد انگیزه در آنها بیافزاید.

به اشتراک بگذارید :