11 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ ۱۰:۰۵:۰۰
کد مطلب:  982303
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خبر داد؛
ایجاد بانک آزمون‌های ملی و بین‌المللی در سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور از ایجاد بانک آزمون‌های ملی و بین‌المللی در سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور خبر داد که به‌واسطه آن جدیدترین آزمون‌های ملی و بین‌المللی به دو صورت حجمی و دیجیتال در اختیار همکاران و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی در نشست  با  رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: در طرح سنجش باید علاوه برافزایش سطح پوشش تحصیلی، رسیدگی به مشکل بازمانده‌های طرح سنجش و افزایش سطح پوشش پیش‌دبستانی نیز موردتوجه باشد.

وی افزود: در خصوص پوشش پیش‌دبستانی کارهای خوبی انجام‌شده و در حال حاضر۵۰درصد این پوشش هدف‌گذاری شده است بنابراین باید در آینده تا سطح ۱۰۰درصدی انجام شود .

حسینی ادامه داد: شناسایی مشکلات کودکان قبل از ورود به مدرسه و حتی در سنین کمتر که در میانگین جهانی این مداخلات از ۳سالگی است و جز برنامه‌های آشکار است باعث می‌شود در مداخلات حرفه‌ایی و در رفع برخی از مشکلات، هزینه‌های درمانی کاهش و بهره‌وری افزایش یابد.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، ایجاد بانک جامع آزمون‌ها است که به‌واسطه آن جدیدترین آزمون‌های ملی و بین‌المللی به دو صورت حجمی و دیجیتال در اختیار همکاران و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور افزود: ضروری است دریافت و ارسال اطلاعات آماری با حوزه آموزش ابتدایی به‌صورت آنلاین انجام شود.

وی در خصوص آموزش فراگیر اظهار کرد: سیاست قبلی این سازمان در خصوص سند تحول بنیادین، چرخش از حالت تفکیک به تلفیق و از حالت تلفیق به فراگیر بوده است لذا باید از حالت تلفیق خارج و به سمت فراگیر سازی برود.

حسینی خاطرنشان کرد: سیاست‌های این سازمان مانند: برنامه بوم، برنامه سند تحول بنیادین و برنامه تدبیر الزاماتی دارند که باید رعایت شود که در این راستا معلم مرجع، اتاق مرجع و استانداردسازی نرم کلاس به معلم، محیط فیزیکی و آماده کردن کتاب‌های مناسب‌سازی شده از ضروریات آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

وی در پایان بیان کرد: تمام مواردی که در این جلسه مطرح شد در قالب تفاهم‌نامه‌ایی تنظیم و در آینده نزدیک اساس کار سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :