14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ ۰۷:۴۲:۵۹
کد مطلب:  S3J6HooD
مشاور امور بانوان آموزش و پرورش قزوین:
طرح ملی بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی ویژه 300 دانش آموز دختر اجرا شد

سیمیاری مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین از اجرای طرح ملی بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی در مدارس محروم استان خبر داد.

سیمیاری مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: اجرای طرح ملی بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی دانش آموزان دختر گامی بزرگ در آگاهی بخشی و ضرورت رفع محرومیت در بین دانش آموزان دختر مناطق محروم می باشد.

وی افزود: این طرح در بین300 نفر از دانش آموزان دختر پایه هفتم استان با اولویت مناطق محروم اجرا شد.

ایشان هدف از اجرای این طرح را رفع موانع متعدد آموزشی، فرهنگی و بهداشتی دربین دانش آموزان محروم بیان کرد و گفت: در راستای محرومیت زدایی و توجه به سلامت دانش آموزان، این طرح امیدوار است بتواند زمینه های دسترسی به امکانات آموزشی و بهداشتی دانش آموزان محروم را فراهم آورد.

سیمیاری تصریح کرد: با اجرای از این قبیل طرح ها، می توان توجه خانواده ها و دانش آموزان به حفظ سلامت و پیشگیری از آسیب ها را به سطح مطلوب رساند، به نحوی که بالا بردن سطح کمی و کیفی حضور دختران در واحدهای آموزشی را به همراه داشته باشیم.

مشاور امور بانوان آموزش و پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح بسته های آموزشی و بهداشتی در بین 300 نفر از دانش آموزان با اولویت مناطق محروم توزیع شد، همچنین در این طرح کارگاه آموزشی با هدف ارتقاء آگاهی بخشی، با اولویت واحدهای شبانه روزی، ویژه دانش آموزان پایه هفتم اجرایی شد.

ایشان در پایان تأکید کرد: اجرای این طرح توانسته است در بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان در زمینه های آموزشی و بهداشتی استان گام مطلوبی را بردارد.

به اشتراک بگذارید :