22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ ۰۹:۵۱:۲۷
کد مطلب:  982071
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران
دوره آموزشی تربیت مدرس میانی درس تفکر و سبک زندگی

دوره ضمن خدمت تربیت مدرس میانی درس تفکر و سبک زندگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: دوره آموزشی تربیت مدرس میانی درس تفکر و سبک زندگی با هدف ارتقا و کیفیت بخشی به تدریس و همچنین تربیت مدرسان متخصص جهت آموزش دبیران درس مذکور، طراحی و برنامه ریزی و در مرکز ضمن خدمت ناحیه یک شهرری برگزار شد.

وی گفت: محتوای آموزشی این دوره در قالب 4 کلاس تخصصی کارگاهی ، توسط اساتید برتر، به سرگروه های آموزشی و دبیران منتخب درس تفکر و سبک زندگی مناطق 21 گانه شهرستانهای استان تهران ارائه شد.

هاشمی در خصوص اهمیت درس تفکر و سبک زندگی گفت: درس تفکر و سبک زندگی مبتنی بر آگاهی دادن و عینیت بخشیدن  به همان تفکری است که اساس دین و اساس تربیت است، این درس نقطه شروع بسیاری از فرآیندهای تربیتی است به شرطی که با آگاهی، امید و انگیزه دادن همراه باشد.

وی در ادامه به نقش دبیران تفکر اشاره کرده و گفت مدرس باید با انگیزه و ایجاد رهیافت های نو و خلاقانه آموزش را پیش برده و  با ایجاد شرایط مناسب حرکت آموزشی و تربیتی را مدیریت کند.

در حاشیه برگزاری این دوره، با حضور  جعفریان رئیس اداره امور تربیتی وزارت متبوع، از رتبه های برتر ارزیابی گروه های آموزشی درس تفکر و سبک زندگی، از رتبه های برتر طراحان سوالات امتحانی، دبیران راهنمای پژوهش و گروه های آموزشی درس تفکر و سبک زندگی در سال تحصیلی 98-97 تقدیر به عمل آمد.

شهرستانهای پردیس، شهر قدس و فشافویه به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در ارزیابی گروه آموزشی درس تفکر و سبک زندگی بدست آوردند.

شایان ذکر است نمایشکاه پروژه های برتر پایه های هفتم و هشتم و نمایشگاه درس رفتارهای پرخطر، در محل برگزاری دوره دایر گردید.

به اشتراک بگذارید :