0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ ۱۵:۲۸:۰۳
کد مطلب:  981481
در پی افزایش غلظت آلاینده‌های هوا اعلام شد؛
پرهیز از فعالیت‌های ورزشی هوازی و فیزیکی در روزهای سوم تا پنجم آذر ماه

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از پرهیز فعالیت های ورزشی هوازی و فیزیکی در فضای باز از روز یکشنبه 3 آذر الی 5 آذر ماه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران،  الهه حسن‌پورمعاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه باید مراقب تأثیرات منفی آلودگی هوا باشیم، گفت: در شرایط اضطرار که شاخص‌های آلایندگی بالا است، توصیه می‌شود از خروج غیر ضروری از منزل و تردد بی‌مورد خودداری کرد و از فعالیت‌های ورزشی هوازی و فیزیکی در فضای باز مخصوصا در زنگ های ورزش پرهیز شود.

وی با تاکید بر توجه ویژه به بیماران قلبی ، تنفسی و مبتلایان به آسم و بیماری خاص در دانش‌آموزان اظهار داشت: تغذیه مناسب در روزهایی که آلودگی هوا نسبتا زیاد است می‌تواند تا حدودی آثار منفی آلودگی را بر جسم کمتر کند.

حسن‌پور تصریح کرد: مصرف غذاهایی که حاوی آنتی اکسیدان ها باشد ،خوردن ویتامین های (D , C , E  ) مصرف میوه ها ، سبزیجات ، شیر و فراورده‌های لبنی و نوشیدن آب به اندازه کافی موجب می شود تا عوارض آلودگی هوا کمتر شود.

به اشتراک بگذارید :