2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  980877
وزیر آموزش‌وپرورش درحاشیه جلسه هیئت دولت درجمع خبرنگاران اعلام کرد؛
اختصاص120 لیتر بنزین ماهیانه برای سرویس‌های مدارس/ اصلاح سیستم گرمایشی 24 هزار مدرسه

وزیرآموزش‌وپرورش در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرویس‌ مدارس در سامانه سپند وزارت کشور اطلاعات خود را ثبت کنند تا پس از بررسی این درخواست‌ها و با در نظرگیری طول مسیری که هر سرویس می‌پیماید، سهمیه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش،محسن حاجی میرزایی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین و مشکلاتی که ممکن است برای بنزین سرویس‌های مدارس به وجود بیاید، اظهار کرد: با هماهنگی که با ستاد سوخت به‌عمل‌آمده، قرار شد تا سرویس‌های مدارس در سامانه سپند وزارت کشور اطلاعات خود را ثبت کنند تا پس از بررسی این درخواست‌ها و با در نظرگیری طول مسیری که هر سرویس می‌پیماید، سهمیه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

 

وی بابیان اینکه سقف سهمیه سرویس مدارس120 لیتر در ماه است، تصریح کرد: سرویس‌های مدارس به‌صورت ریالی بهای پیمایش خود را دریافت می‌کنند. همچنین بررسی‌های لازم در این زمینه نیز به‌سرعت انجام می‌شود و جای نگرانی وجود ندارد.

 

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اصلاح سیستم گرمایشی مدارس و جمع شدن بخاری‌ها، تصریح کرد: سیستم گرمایشی همه مدارسی که در منطقه آن‌ها گازرسانی انجام ‌شده، اصلاح‌شده است و سیستم‌ گازی جایگزین شده است.در سایر مناطق که هنوز گازرسانی انجام‌نشده، سیستم ایمن‌تر جایگزین شده است.

 

وی گفت: از محل اعتبارات عوارض گاز که به آموزش‌وپرورش اختصاص داده‌شده است، سیستم گرمایشی 24 هزار مدرسه اصلاح‌ شده است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: جشن برچیده شدن تمامی مدارس گلی و خشتی را در کشور به ‌زودی برگزار خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید :