26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  978868
معاون پژوهش آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
نوآوری شاخص کلیدی فرآیند کارآفرینی است

با حضور معاون پژوهش آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اولین نشست تخصصی کتب فنی وحرفه‌ای با موضوع نقد و بررسی « کتاب کارگاه نوآوری وکارآفرینی پایه یازدهم» برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، اولین نشست  تخصصی کتب فنی وحرفه ای با موضوع نقد و بررسی « کتاب کارگاه نوآوری وکارآفرینی پایه یازدهم» با حضور ابراهیمی مولف این کتاب و با شرکت هنرآموزان مناطق، در اداره آموزش وپرورش ناحیه یک ری برگزارشد.

حسین سنجری معاون پژوهش اداره کل شهرستان‌های استان تهران گفت: مهارت‌آموزی ودانش‌افزایی هنرجویان ضرورتی انکارناپذیر است  و نقش آموزش و پرورش در ایجاد فرهنگ تولید، نوآوری، کارآفرینی وتفکر فناورانه اهمیت بسزایی دارد.

 وی با اشاره به رویکردهای آموزش و پرورش به خصوص در حوزه کارآفرینی، نیاز امروز جامعه را تربیت دانش‌آموزان کار‌آفرین و استفاده از ظرفیت‌های آن ها در حل مشکلات اشتغال جامعه دانست  و بر عزم حوزه پژوهش در تحقق این هدف در مدارس به عنوان یک اولویت مهم تاکید کرد. 

سنجری در ادامه با اشاره به اهمیت حوزه کاردانش و فنی وحرفه‌ای  در تحقق اهداف کلان آموزش و پرورش از  برگزاری کارگاه‌های تخصصی برای سایر کتاب‌های فنی وحرفه‌ای در جلسات آتی  با حضور مولفان  این کتب خبر داد.

هچنین در ادامه ابراهیمی ضمن تشریح کامل اهداف کتاب ورویکرد آن به ابهامات وسوالات هنرآموزان پاسخ دادند.

شایان ذکر است هدف ازاین نشست که با همکاری گروه بررسی و تولید محتوا واداره فنی وحرفه ای و کاردانش برگزار گردید، رفع ابهامات وپاسخ به سوالهای هنرآموزان بود.

به اشتراک بگذارید :