13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۱۳:۱۰:۵۲
کد مطلب:  978562
معاون آموزش متوسطه استان؛
مدرسه با کیفیت دارای روحیه علمی و پژوهشی است

جلسه مشترک کمیته برنامه ریزی اداره کل استان آذربایجان شرقی و منطقه هریس با حضور معاون آموزش متوسطه استان در سالن کنفرانس آموزش و پرورش هریس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از هریس، عاشور اکرمی در جلسه مشترک کمیته برنامه ریزی استان و منطقه هریس که با حضور مدیران مدارس متوسطه منطقه هریس برگزار شد، گفت: چالش هایی همچون گذرتحصیلی و کمبود پوشش تحصیلی دختران بر سر راه آموزش شهرستان قرار دارد که نیازمند توجه ویژه و برنامه ریزی می باشد.

معاون آموزش متوسطه استان در ادامه اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های وزارت تا سال 1400 باید 50 درصد دانش آموزان در شاخه فنی و حرفه ای مشغول تحصیل باشند که این مسئله بویژه در منطقه هریس به جهت ایجاد اشتغال برای آینده دانش آموزان اهمیت آن را دوچندان می کند.

وی ادامه داد: مدرسه با کیفیت مدرسه ای است که مرکز توانمند سازی معلمان بوده و دانش آموزان آن از سلامت جسمی و روانی برخوردار بوده و  دارای روحیه علمی و پژوهشی باشند.

همچنین معاون مدیر کل در بازدیدی که از تعدادی از مدارس منطقه داشت تشکیل انجمن های علمی، پژوهشی و پرورشی، توسعه فناوری اطلاعات در کلاس های درس، آموزش روش های صحیح مطالعه و استفاده از مشاوران مجرب در مدارس را از عوامل پیشرفت تحصیلی معرفی کرد.

وی در بازدید از هنرستان غیردولتی خیرسازمبین دانش، گفت: این مدرسه به جهت وجود امکانات مناسب آموزشی و حمایت از دانش آموزان خود و ارائه امکانات رفاهی و تحصیلی رایگان برای آنها، دارای پتانسیل بالا جهت تربیت دانش آموزان منطقه است و از مدیر منطقه خواست نسبت به شناساندن این مدرسه تلاش مضاعف نماید.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :