23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۳:۱۴:۰۳
کد مطلب:  nNgpX7Ta
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
انتخاب رشته دانش‌آموزان قزوینی براساس بازار کار آینده انجام شود

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت: دانش‌آموزان باید انتخاب رشته را براساس بازار کار آینده انجام دهند و معلمان و مربیان در این زمینه باید از دانش‌آموزان به طور ویژه حمایت کنند.

سالار قاسمی در نشست فرهنگیان و والدین دانش آموزان که در سالن جلسات دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بابایی یک ناحیه یک قزوین برگزار شد اظهار داشت: دانش‌آموزان باید انتخاب رشته را براساس بازار کار آینده انجام دهند و معلمان و مربیان در این زمینه باید از دانش‌آموزان به طور ویژه حمایت کنند.

وی بیان کرد: والدین در زمینه انتخاب رشته دانش‌آموزان نقش ویژه‌ای دارند و والدین و مربیان باید با در نظر گرفتن استعداد و علاقه دانش‌ آموزان بهترین رشته را پیشنهاد داده و آنها را راهنمایی کنند،انسان باهوش عاشق مطالعه است و دانش آموز تیز هوش رمز موفقیت اش در مطالعه است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: والدین باید مراقب سلامت رابطه‌های خود و فرزندان باشند و این نکته را مورد توجه قرار دهند که تذکر مداوم، نصیحت تکراری، سرزنش ،منت گذاشتن، مقایسه کردن، جر و بحث، گلایه و شکایت سلامت ارتباط آنها را برهم می‌زند.

قاسمی ادامه داد: اولیای دانش‌آموزان نباید توقع خود را از فرزندان بالا ببرند بلکه باید واقعی‌بین و منطقی بوده و دانش‌آموزان را دچار استرس نکنید و برنامه‌های تفریحی دانش‌آموزان را نیز مدنظر قرار دهند.

وی گفت: مطالعه دانش‌آموزان نباید تنها در کتب درسی خلاصه شود بلکه باید در مواقع فراغت از دروس مدرسه، مطالعه کتاب‌های علمی، آموزشی، فرهنگی و هنری را نیز مدنظر قرار دهند و در زمینه افزایش اطلاعات و دانش خود تلاش کنند.

مدیرکل آموزش و‌ پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان باهوش و خلاق از سازگاری اجتماعی بالایی برخوردار هستند و ترویج و نهادینه کردن سازگاری دانش‌آموزان باید در اولویت برنامه‌های معلمان و مربیان قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :