13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۰۹:۳۰:۱۵
کد مطلب:  978072
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در نشست مدیران آموزش‌وپرورش مناطق آزاد تجاری و صنعتی؛
مناطق آزاد تجاری می‌توانند الگویی برای مدارس دیگر باشند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در نشست هم‌اندیشی مدیران آموزش‌وپرورش مناطق آزاد تجاری و صنعتی اظهار کرد: مناطق آزاد تجاری می‌توانند الگویی برای مدارس دیگر باشند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، مجتبی زینی‌وند در نشست هم‌اندیشی مدیران آموزش‌وپرورش مناطق آزاد تجاری و صنعتی اظهار کرد: می‌توانیم در مناطق آزاد تجاری با تربیت نیروی ماهر و توانمند، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری را انجام دهیم.

وی گفت: در آینده نزدیک این مناطق با توجه به شرایط خاص می‌توانند الگویی مناسب برای مدارس دیگر باشند و کلاس‌های درس آن‌ها می‌تواند علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری را به این مناطق جذب کند.

در ادامه این نشست رسول پاپایی مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسات هم‌اندیشی در بالا بردن کیفیت آموزش‌وپرورش در این مناطق، گفت: از طرح‌های مفید و درآمدزا در مناطق آزاد تجاری و صنعتی، حمایت خواهد شد.

گفتنی‌ است؛ در این نشست، مدیران آموزش‌وپرورش مناطق آزاد تجاری و صنعتی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گیلان و هرمزگان حضور داشتند که با تشکیل کارگروه‌ها در چهار حوزه، سلامت، بهداشت و پرورشی، کارگروه آموزشی و منابع انسانی و مالی و عمرانی جلساتی تشکیل دادند.

در ادامه این نشست، موضوعاتی مانند؛ تربیت نیروی ماهروکارآمد، راه‌های کیفیت‌بخشی به آموزش، تربیت اقتصادی و حرفه‌ای مدیران، معلمان و دانش آموزان، توجه به نیازهای مناطق در تربیت هنرآموزان، کافی نبودن انگیزه تحصیلی درمیان اقشار کم‌درآمد، اشتغال دانش آموزان، تربیت مدیران ماهر و تأثیرگذار با توجه به نقش کلیدی آنان در تربیت‌معلمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین مدیران آموزش‌وپرورش مناطق آزاد تجاری و صنعتی تشکر و قدردانی خود را از وزیرآموزش‌وپرورش در خصوص تأمین نیروی انسانی این مناطق اعلام کردند.

به اشتراک بگذارید :