26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ ۱۵:۳۹:۴۹
کد مطلب:  977505
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
آموزش و فرهنگ‌سازی مستمرمقابله با حوادث طبیعی برای دانش‌آموزان موثر است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست هماهنگی بیست و یکمین مانور سراسری زلزله، آموزش مستمر و فرهنگ‌سازی در طول سال تحصیلی را مطلوب عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست هماهنگی بیست و یکمین مانور سراسری زلزله  گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان و اولیای دانش‌آموزان  و تمرین حفظ آرامش و خونسردی و پناهگیری صحیح و خروج ایمن و استقرار در محل ایمن از ضروریات در اجرای مانور است.

وی در ادامه آموزش دانش‌آموزان را قبل از اجرای مانور ضروری دانست و افزود: قبل از اجرای مانور آموزش‌های لازم باید به مخاطبین داده شود و همچنین این آموزش‌ها در طول سال تحصیلی ادامه داشته باشد و متناسب با دوره‌های تحصیلی ارائه شود، لذا همکاری بیش از پیش نهادهای متولی آموزش مانند پژوهشگاه زلزله شناسی و ایمنی و هلال‌احمربرای ایجاد این محتوای آموزشی می‌طلبد که باید تهیه و تولید شود.

هاشمی ایمن سازی اقلام و وسایل غیرپایدار وغیرسازه‌ای در فضاهای آموزشی مانند کلاس، کتابخانه، کارگاه، آزمایشگاه و دیگر اماکن را مهم ارزیابی کرد.

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله با شعار "مدرسه ایمن جامعه تاب‌آور" همزمان با مدارس سراسر کشور روز چهارشنبه  6 آذر ماه 98 در تمام آموزشگاه‌های شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :