15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۲:۳۵:۳۹
کد مطلب:  827AbInT
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
آرامگاه سعدی ، میزبان مرحله پایانی گلستان خوانی دانش آموزان ابتدایی فارس

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: آئین اختتامیه طرح گلستان‌خوانی، با حضور 180 تن از دانش‌آموزان منتخب دوره ابتدایی این طرح از سراسر استان فارس در آرامگاه سعدی برگزار می‌شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، علی‌ عسکر جمشیدی در نشست خبری از اجرای آئین پایانی طرح گلستان‌خوانی توسط دانش‌آموزان ابتدایی استان در روز سه‌شنبه 31 فروردین ماه از ساعت 17 تا 19 در آرامگاه سعدی خبرداد و اظهار داشت: در دوره ابتدایی طرح‌های متعددی به تناسب زمان‌های مختلف در طول سال با جدیت دنبال می‌شود که این طرح یکی از آنها است.

وی با اشاره به تدوین برنامه و برگزاری جلسات توجیهی برای کارشناسان و تربیت مدرسان میانی ،با اولویت کسانی که در رشته ادبیات تحصیل کردند، گفت: دوره‌های آموزشی گلستان‌خوانی برای معلمان دوره‌های پنجم و ششم ابتدایی به منظور شناخت مفاهیم گلستان برای تدریس بهتر دانش‌آموزان برگزار شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه ،این طرح در سطح شهرستان‌ها انجام شده است افزود: همایش پایانی طرح گلستان‌خوانی با همکاری بنیاد سعدی‌شناسی و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز در آرامگاه سعدی برگزار می‌شود.

جمشیدی با بیان اینکه تعداد 180 هزار دانش‌آموز و 9 هزار معلم در سطح استان درگیر این برنامه بودند خاطرنشان کرد: 480  نفر از این دانش‌‌آموزان به مرحله پایانی این طرح  راه پیدا کردند.

وی با تصریح اینکه مرحله پایانی گلستان خوانی در پنج قطب در استان فارس با محوریت مرکز استان برگزار می‌شود عنوان کرد: قطب مرکزی در شیراز، قطب جنوب در لار، قطب شمال استان در خرم‌بید و قطب غرب استان در کازرون و قطب شرق استان فارس در فسا همایش پایانی را برگزار می‌کنند تا دانش‌آموزان با کمترین فاصله در این مراکز جمع شوند.

جمشیدی، آشنایی دانش‌آموزان با مفاخر استان، آشنایی دانش‌آموزان با حکایت‌های شیرین گلستان که بیشتر جنبه تربیتی دارد، شناساندن گلستان به عنوان کتابی که به نیازهای روزمره جامعه توجه دارد و مسائل جوانان و مسائل اجتماعی را در بر می‌گیرد را از جمله اهداف اجرای این طرح دانست.

وی با اشاره به اینکه کتاب گلستان سعدی در گذشته در مکتب‌خانه‌ها در کنار قرآن تدریس می‌شده و از منابع اصلی آموزش بوده است گفت: امروز این کتاب ارزنده مغفول مانده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس ،اجرای طرح گلستان‌خوانی را موجب بالا بردن اعتماد به نفس در دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان با حفظ آثار سعدی اعم از شعر و نثر و اجرای طرح گلستان‌خوانی مهارت‌های خواندن و نوشتن ،همراه با اعتماد به نفس خود را تقویت می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :