15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۲:۲۶:۲۸
کد مطلب:  5G26ZSCJ
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس خبر داد :
آغاز مرحله استانی مسابقات ورزشی دانش‌آموزان استان فارس

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: سی‌ودومین دوره مسابقات ورزشی دختران و سی‌وسومین دوره مسابقات ورزشی پسران در مرحله استانی آغاز شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد جعفری در نشست خبری گفت: مرحله دوم سی‌ودومین دوره مسابقات ورزشی دختران و سی‌وسومین دوره مسابقات ورزشی پسران در مرحله استانی از 28 فروردین ماه آغاز ، و تا 17 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه 4 هزار نفر از دانش‌آموزان در این مسابقات شرکت کردند افزود: از این تعداد 2 هزار و 200 نفر از دانش‌آموزان پسر و بقیه دختران هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس بیان کرد: مسابقات دختران در رشته‌های دو میدانی برای مقاطع ابتدایی، اول متوسطه و دوم متوسطه، رشته بسکتبال برای مقطع ابتدایی و رشته طناب‌زنی برای مقطع ابتدایی، رشته فوتسال و والیبال برای دوره ابتدایی، رشته والیبال برای مقطع اول متوسطه و رشته هندبال برای اول متوسطه و رشته شنا در رده‌های زیر 10 سال، 11 تا 12 سال و 13 تا 14 سال برگزار می‌شود.

جعفری عنوان کرد: مسابقات پسران نیز در رشته‌های دو میدانی برای مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و رشته فوتسال برای مقاطع اول متوسطه و ابتدایی، رشته والیبال برای مقطع اول متوسطه، رشته فوتبال برای مقطع اول متوسطه و رشته شنا در رده‌های زیر 10 سال، 11 تا 12 سال و 13 تا 14 سال و رشته ژیمناستیک برای مقاطع اول و دوم ابتدایی برگزار می‌شود.

به گفته وی میزبانی این دوره از مسابقات در دومین مرحله به شهرهای شیراز، اِوَز و پاسارگاد واگذار شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه امسال یکی از شاخص‌های معاونت تربیت بدنی استان در بحث برگزاری مسابقات تغییراتی داشته و در برخی از رشته‌ها به شکل مدرسه ـ قهرمان برگزار می‌شود گفت: امسال در رشته‌های والیبال ابتدایی و دوره اول متوسطه دختران و فوتسال ابتدایی و دوره اول متوسطه پسران و طناب‌زنی ابتدایی و دوره اول متوسطه مسابقات در قالب طرح مدرسه‌ ـ قهرمان برگزار می‌‌شود.

جعفری تصریح کرد: پس از پایان مسابقات اعضای هیئت رئیسه و کارشناسان این دوره از مسابقات را ارزیابی می‌کنند .

وی افزود: تیم های برتر ،بر اساس مدال‌هایی که مدارس کسب کرده اند، مشخص می‌شوند و ناظران فنی نیز با حضور در سالن‌های ورزشی نسبت به  استعدادیابی و معرفی منتخبان مرحله کشوری  اقدام می کنند.

به اشتراک بگذارید :