15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۲:۲۳:۱۰
کد مطلب:  GQUxMuZk
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع فرهنگیان منطقه بیضاء:
معجزه حل مشکلات کنونی کشور در دستان تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:اگر برای حل مشکلات جامعه به دنبال معجزه هستید تعلیم و تربیت همان معجزه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،حمیدرضا آذری در جمع مدیران،معاونان وفرهنگیان منطقه بیضا ، با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت یک نیاز اساسی انسان است گفت: درتعالیم اسلامی نیز به این مساله توجه ویژه ای شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه" کاهش آسیب های اجتماعی با توسعه تعلیم و تربیت رابطه مستقیم دارد"گفت:ریشه همه آسیب های اجتماعی در تعلیم و تربیت ناقص و ناصحیح است.

آذری گفت:اگر جامعه به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی است باید بر روی آموزش و پرورش خود سرمایه گذاری کند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت:وقتی تعلیم و تربیت میتواند  سرنوشت یک فرد را تغییر دهد ،پس باید به این مقوله توجه ویژه ای داشته باشد.

آذری گفت :اگر دنبال خدمت به یک انسان هستیم باید به تعلیم و تربیت او بپردازیم.

وی گفت:آموزش و پرورش مبدا همه تحولات کشور است و حتی علاوه بر دانش آموزان ،بر روی خانواده ها نیز موثر است.

وی با انتقاد از اینکه "در آموزش و پرورش فعلی رابطه بین این دستگاه و خانواده های دانش آموزان و افراد تاثیر گذار ،آنگونه که باید باشد نیست" گفت:همه دستگاهها باید به آموزش و پرورش توجه ویژه ای داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین با تاکید بر اینکه "دانش آموزان فعلی ، مدیران فردا هستند "گفت: باید بر تاثیر گذاری بر روی این قشر تاکید بیشتری داشته باشیم.

آذری همچنین خطاب به معلمان گفت: تربیت درست دانش آموزان جز با ایجاد یک رابطه عاطفی و مملو از توجه با او صورت نمیگیرد.

خاطر نشان میشود در این جلسه ،حجه الاسلام درویشی امام حمعه بیضا،سید علاء الدین خادم منتخب مردم سپیدان در مجلس،مشتاقی و رییسی فرماندار سپیدان و بخشدار بیضا نیز حضور داشتند.

گفتنی است، مدیر کل آمورش و پرورش فارس در بدو ورود به بیضا بر مزار شهدای گمنام این منطقه حضور یافت و بر مقام شامخ این شهیدان ادای احترام نمود.

همچنین، بازدید از آموزشگاههای شبانه روزی دخترانه امام خمینی(ره) و هنرستان علم و صنعت این منطقه نیز از دیگر برنامه های سفر یک روزه آذری در منطقه بیضا بود.

به اشتراک بگذارید :