25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۱:۵۶:۵۹
کد مطلب:  v415kvNa
معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
با اقدامات مناسب شاهد روند کاهش 80 درصدی جعل اسناد در آموزش و پرورش در چند سال اخیر بوده ایم

معاون آموزش متوسطۀ اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری هشتمین نشست کمیته پیشگیری و مقابله با جعل اسناد در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطۀ و رئیس کمیته پیشگیری و مقابله با جعل اسناد اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران، ضمن تقدیر و تشکر از دبیرخانه و اعضای کمیته گفت: با اقدامات مناسب شاهد روند کاهش جعل اسناد در چند سال اخیر بوده ایم به نحوی که در گزارش کمیته پیشگیری و مقابله با جعل استانداری استان تهران، کاهش هشتاد درصدی اسناد جعلی در آموزش و پرورش درج شده است.

وی در ادامه با اشاره به پیشگیری وضعی گفت: از دو طریق می توان با جعل مقابله کرد؛ یکی از طریق مجموعه تدابیر و مقرراتی است که ارتکاب جرم را سخت و یا غیر ممکن میی کند و در این راستا به پیشنهاد کمیته ها و پیگیری وزارت متبوع، شورای عالی آموزش و پرورش در تاریخ 18/8/94 مصوبه 917 آئین نامه ساماندهی صدور و تایید مدارک تحصیلی دانش آموزان را در یازده بند به تصویب رساند. و ازاین طریق خلاء و روزنه هایی که منجر به جعل می شد را مسدود کرده اسست.

این مقام مسئول در رابطه با پیشگیری وضعی افزود: طریق دوم مقابله با جعل این است که هزینه ارتکاب جرم و جعل به اندازه ای افزایش یابد که موجب انصراف مجرم از ارتکاب جرم شود؛ و مجرمان را از پیمایش سکانس های جرم منصرف کند.

شفیع پور با تاکید بر فرهنگ سازی و آموزش عوامل اجرایی و اجرای قوانین و مقررات، این مهم را کمک به توسعه و سالم سازی نظام اداری برشمرده و یادآور شد: در احکامی که صادر می شود باید تناسب بین جرم و مجازات رعایت شود و اگر این اصل نادیده گرفته شود و احکام بی خاصیت صادر شود از اهداف خود دور می مانیم.

به اشتراک بگذارید :