28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ ۰۷:۳۵:۳۶
کد مطلب:  976303
سهمیه سوخت سرویس مدارس اعلام شد

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، اظهار کرد: برای سرویس‌های مدارس 120 لیتر در ماه سهمیه بنزین در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، پوریا محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با اشاره به سهمیه سوخت تاکسی‌های درون شهری، اظهارکرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و تجربه‌ای که از پروژه قبلی اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین درکشور داشتیم، سهم تاکسی‌های تک سوز400 لیتر در ماه تعیین شد.

 

وی با بیان اینکه بیش از90 درصد ناوگان تاکسی کشور دوگانه سوز است، افزود: برای تاکسی‌های دوگانه‌سوز200 لیتر در نظر گرفته شد که با توجه به تغییراتی که انجام شد این مبلغ به250 لیتر در ماه برای تاکسی‌های دوگانه سوز تغییر کرد.

 

دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور درباره سهمیه سوخت ون گفت:‌ با توجه به اینکه مصرف این خودروها بیشتر از تاکسی‌های تک سوز است، برای آنها600 لیتر در ماه سهمیه تعیین شده است.

 

محمدیان با اشاره به سهمیه سرویس مدارس، اظهارکرد: سرویس‌های مدارس در قالب سامانه سپند(ناوگان پایش حمل و نقل دانش‌آموزی) ساماندهی می‌شود و جابجایی مسافرکه دانش‌آموز است، انجام می‌دهد و در نتیجه مشمول سهمیه سوخت قرار می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه در گذشته سرویس مدارس مشمول سهمیه بنزین نبوده است، تصریح کرد: بر این اساس برای سرویس‌های مدارس120 لیتر در ماه سهمیه بنزین در نظر گرفته شده است.

 

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک افزود: این سهمیه پس از ثبت‌نام تمام سرویس‌ها و بررسی میزان مورد نیاز از روز اجرای سهمیه‌بندی یعنی ۲۴آبان جاری محاسبه و اعمال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :