13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۰:۳۹:۱۳
کد مطلب:  BmoJDC2E
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان:
تجلیل از بانوان برگزیده خوزستانی در جشنواره استانی گلبانگ فجر و اعلام اسامی برگزیدگان

با حضور مدیر کل آموزش وپرورش استان خوزستان از بانوان برگزیده خوزستانی در جشنواره استانی گلبانگ فجر تجلیل وقدردانی به عمل آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش  و پرورش استان خوزستان با حضور مدیر کل آموزش وپرورش استان خوزستان از بانوان برگزیده خوزستانی در جشنواره استانی گلبانگ فجر تجلیل و قدردانی به عمل آمد لیلی نظرپور مشاور امور بانوان این ادارت کل ضمن اعلام این خبر ودر مورد ضرورت برگزاری « جشنواره استانی گلبانگ فجر»  اظهار نمود:

 زن مظهر خلاقیت خداوند و عنصر اساسی در تشکیل خانواده در طول قرن ها و در مکاتب و جوامع مختلف از نظر مقام و موقعیت و معرفی هویت، همواره فراز و نشیب هایی را طی کرده است.

وی تصریح کرد: چگونگی و حدود مشارکت زنان در امور سیاسی و اجتماعی از جمله مسائلی است که همواره مدّنظر اندیشمندان و نظریه پردازان قرار گرفته و هر نظام سیاسی بر اساس ملاکهای خود تعریفی از آن ارائه داده است.

نظرپور گفت: به رغم جنبش ها و مبارزات جدّی، هنوز زنان جایگاه شایسته خود را در عرصه سیاسی و اجتماعی نیافته اند. این امر معلول متغیّرهای فراوانی  از جمله عوامل فرهنگی واقتصادی است و لی در کشور ما و با پیروزی انقلاب اسلامی، زن در مسیر رشد و کمال قرار گرفته است که این سیر تکامل مدیون تلاش  قشر عظیم و اثر گذار بانوان فرهنگی در نظام خانواده، مدرسه و جامعه  می باشد واستمرار این اثر و ایفای این نقش همواره مورد نیاز است.

مشاور امور بانوان در ادامه خاطرنشان کرد: شکوفایی استعدادهای علمی، فرهنگی وهنری در بانوان فرهنگی ، غنی سازی اوقات فراغت بانوان فرهنگی ،افزایش معلومات و آگاهی بیشتر در بانوان فرهنگی ،تقویت روحیه پژوهشگری و مطالعه در بانوان فرهنگی، معرفی جلوه ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط بانوان فرهنگی و بهره مندی از تجارب و خلاقیتهای بانوان فرهنگی از جمله اهداف جشنواره گلبانگ  فجر است.

نظر پور همچنین ضمن تشکر از مشارکت گسترده همکاران در جشنواره علمی، فرهنگی، هنری و ادبی گلبانگ فجر، نتایج این جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

  • رتبه برتر در بخش شعر: خانم معصومه خادم زاده از ناحیه سه اهواز
  • رتبه برتر در بخش داستانک: خانم نسرین شارونی از اندیمشک
  • رتبه برتر در بخش مقاله: خانم مریم کهوازی از شوشتر
  • رتبه برتر در بخش طراحی: خانم مژده عطائی زاده از ناحیه یک اهواز
  • رتبه برتر در بخش نماهنگ: خانم سارا کارونی از آبادان
  • رتبه برتر دربخش نشریه الکترونیکی: خانم شبنم قنواتی از ناحیه یک اهواز

شایان ذکر است در روز پنجشنبه 26/1/95 از داوران و  برگزیدگان جشنواره استانی گلبانگ فجر و عبدالکریم درویش نژاد  مسئول فنی ، مشاور و یکی از داوران این جشنواره  تجلیل و قدردانی به عمل آمد. 

به اشتراک بگذارید :