8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۲:۴۶:۰۷
کد مطلب:  974548
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛
آغاز سومین دوره مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی دانش آموزان با حضور 39 گروه در مشهد

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز سومین دوره مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی دانش آموزان با حضور 39 گروه همخوانی از مراکز دارالقرآن‌های سراسر کشور در جوار بارگاه ملکوتی علی بن موسی‌الرضا (ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدرضا مسیب زاده اظهار کرد: سومین دوره مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه‌سرایی دانش آموزان با حضور 19 گروه همخوان پسران و 20 گروه همخوان دختران از مراکز دارالقرآن‌های سراسر کشور در مرحله نهایی از امروز در مشهد مقدس و در جوار بارگاه ملکوتی علی بن موسی‌الرضا (ع) آغاز و تا اول آذرماه ادامه دارد.

وی به سابقه سه‌ساله این مسابقات اشاره و تصریح کرد: این مسابقات در سه مرحله منطقه، استان و کشوری برگزار می‌شود، در مرحله کشوری به‌صورت حضوری و هم به‌صورت غیرحضوری است لذا در بخش غیرحضوری آثار برگزیده استان‌ها ارسال و پس از انجام داوری‌ها، گروه‌هایی که حدنصاب لازم را کسب کنند به مرحله نهایی یا حضوری راه پیدا می‌کنند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش ازفعالیت 750 مرکز دارالقران درسطح کشور خبرداد وافزود: اجرای دانش آموزان در محافل مختلف قطعاً باعث ایجاد انگیزه در بین همسالان می‌شود، بنابراین یکی از اهداف ما این است که حداقل هر دارالقرآن یک گروه همخوانی دختر و یک گروه همخوانی پسر داشته باشد تا بتوانند در محافل و برنامه‌های مختلف مناطق و شهرستان‌های خود اجرای برنامه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در اولین کار گروهی، در حوزه مسابقات 32 گروه همخوانی پسران و31 گروه همخوانی دختران انتخاب و پس از انجام دو مرحله داوری از این تعداد، 39 گروه به مرحله حضوری کشوری دعوت شدند لذا در بخش پسران 19 گروه‌ها از 26 تا 28 آبان و در بخش دختران 20 گروه همخوانی از 29 آبان تا 1 آذرماه در مشهد مقدس باهم به رقابت می‌پردازند.

مسیب زاده اضافه کرد: این مسابقات در مرحله کشوری توسط 11 نفر از داوران بین‌المللی کشورمان داوری می‌شود و اغلب داوران فرهنگی هستند و همه فرآیندهای مسابقات در حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :