25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۰:۰۲:۵۲
کد مطلب:  974281
رییس اداره مراکز غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
نشست‌های قطبی تخصصی کارگروه‌های مدارس ومراکز غیردولتی برگزار شد

با حضور مدیرکل مدارس ومراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، نشست‌های تخصصی کارگروه‌های مدارس و مراکز غیردولتی در دو قطب مدارس و مراکز غیردولتی به میزبانی شهرستان‌های استان تهران در رودهن تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اکبر قنبری ریس اداره مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این‌باره گفت:کارگروه مدارس غیر دولتی با حضور سعید صالح مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش و با هدف بررسی دستورالعمل تعیین شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی 400-1399 برگزار شد.

ویاجرایی شدن مواد ۱۵و ۱۶قانون تأسیس را ضروری دانست و افزود: چگونگی تعیین حقوق، دستمزد و مزایای پرداختی کارکنان در دوره‌های تحصیلی، شاخص‌های کیفیت‌بخشی، تراکم دانش آموزی، نحوه محاسبه شاخص و استانداردهای نوسازی، چارت سازمانی، بهره گیری از سامانه های موجود ltms ،  سناد و ...  در تکمیل اطلاعات سامانه مشارکتهای سازمان مدارس ومراکز غیردولتی و نقش و جایگاه این شاخصها در الگوی شهریه سال آینده از جمله مواردی بود که در این نشست‌ها بررسی شد.

قنبری گفت: در بخشی از این نشست‌ها، کارگروه مراکزغیردولتی نیز با هدف بررسی دستورالعمل تعیین مشخصات فنی فضای فیزیکی مراکز آموزشی و پرورشی و نحوه تایید این گونه فضاها با حضور کارشناسان ذیربط به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ادامه کارگروه مراکزغیردولتی با توجه به ضرورت ارجاع پیش نویس آیین نامه مراکز غیر دولتی به شورای عالی آموزش و پرورش، نظرات نهایی نمایندگان موسسین و کارشناسان اخذ  شد و در بحث شعاع دسترسی و موضوع حریم از مراکز دولتی و سایر ابهامات و مشکلات موجود مطالبی ارائه شد.

شایان ذکر است کارگروههای مذکور با حضور کارشناسان ارشد، روسای ادارات سازمان مدارس ومراکز غیردولتی وزارت متبوع ، روسای اداره مشارکتهای مردمی، کارشناس مسئولان استانهای تهران، البرز، شهر تهران و روسای شورای هماهنگی موسسان به میزبانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در رودهن برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :