20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  972595
وزیرآموزش و پرورش در نشست خیرین سیستان و بلوچستان؛
محرومیت زدایی و کاهش فاصله ها به انسجام و وحدت ملی کمک می کند

وزیرآموزش و پرورش گفت: برخی اوقات وجود فاصله‌ها مانع وحدت و انسجام ملی در جامعه می شود لذا همه باید تلاش کنیم تا با کاستن محرومیت ها و کم کردن فاصله ها انسجام و وحدت ملی را تقویت کنیم. زیرا اگر چنین نشود فاصله ها همکاری جمعی را دچار مخاطره می کند و ممکن است آرمان های جامعه دچار آسیب شود.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی‌میرزایی درنشست خیرین استان سیستان و بلوچستان که با عنوان همدلان آینده نگر سیستان و بلوچستان در سالن وزارت کار و تعاون اجتماعی برگزار شد، توجه تشکل ها را معطوف به توسعه دانست و اظهار کرد: گاهی شاهد کم رنگ شدن اهداف اصلی  در برخی فعالیت ها هستیم اما همواره آموزش و پرورش در برنامه ریزی های توسعه ای نقش به سزایی را ایفا می کند و این موضوع برای ما بسیار اهمیت دارد.

 

وی افرود: فلسفه تعلیم و تربیت آماده کردن افراد جامعه برای دوری از استیصال، دلمردگی و دلزدگی است بنابراین باید تلاش کنیم تا این مهم محقق شود.

 

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در دهه های اخیر شاهد هستیم نظام تعلیم و تربیت برنامه های خودش را با کنکور تنظیم می کند و کمتر به ایفای نقش مدنی توجه می کند.

 

وی به بودجه پانزده هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش اشاره و عنوان کرد: اقتصادی که با این حجم پیرامون آموزش و پرورش شکل گرفته متاسفانه در مسیر تحقق و تقویت نظام تعلیم و تربیت نیست.

 

حاجی‌میرزایی ادامه داد: وضعیت امروز محصول یادگیری دیروز است، بنابراین اگر می خواهیم فردای پر رونق و متفاوت تر از آنچه که هست در  انتظارمان باشد باید ظرفیت ها و  قابلیت های بیشتری داشته باشیم.

 

وی  فرصت های برنامه ریزی در استان ها را نوعی توانمندی برای اشتغال اعلام و عنوان کرد: تشکل هایی مانند خیرین تلاش کنند تهدیدهای ناشی از فاصله های شدید در استان سیستان و بلوچستان و همچنین سایراستان ها را به مسیری برای پیوستن به نیازهای جامعه  تبدیل کنند.

 

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: در سیستان و بلوچستان باید ابتدا راه های توسعه و پیشرفت را بررسی کرد سپس در این مسیر فعالیت ها را آغاز کرد. بنابراین تاکید می کنم اکنون که تشکل های شکل گرفته است آموزش و پرورش آمادگی دارد تا در زمینه های مختلف با آن همکاری و همراهی کند.

 

وی افزود: برخی اوقات وجود فاصله‌ها مانع وحدت و انسجام ملی در جامعه می شود لذا همه باید تلاش کنیم تا با کاستن محرومیت ها و کم کردن فاصله ها انسجام  و وحدت ملی را تقویت کنیم. زیرا اگر چنین نشود فاصله ها همکاری جمعی را دچار مخاطره می کند و ممکن است آرمان های جامعه دچار آسیب شود.

 

وزیر آموزش و پرورش کاستن فاصله ها در جامعه را یکی از اهداف نظام تعلیم و تربیت برشمرد و خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد با توجه بیشتر به استان هایی که این شرایط را دارند و هدف گذاری که در این زمینه انجام می دهیم تا جای ممکن، هر روز این فاصله ها را از بین ببریم.

 

وی توسعه عدالت را از آرمان های جمهوری اسلامی خواند و افرود: تبعیض در جامعه ما را از توسعه عدالت دور می کند،  بنابر این برای تحقق عدالت آموزشی  همواره کیفیت و برابری را مد نظر قرار می دهیم.

 

حاجی میرزایی اظهار کرد: برای تحقق توسعه کیفی؛ نیروی انسانی، فضای آموزشی، تجهیزات و محتوای آموزشی همه باید در این مسیر قرار گیرند لذا در این زمینه بیش از پیش تلاش خواهیم کرد

به اشتراک بگذارید :