28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۰۹:۱۵:۱۵
کد مطلب:  969399
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
پرورش نسلی سالم و متعهد به محیط زندگی ضروری است

معاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستانهای استان تهران از برگزاری جلسه هیئت امنای پژوهش سرای رباط ‍کریم، در محل پژوهش سرای نهم دی این شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضاشفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره  بر ضرورت تشکیل قطب استانی محیط زیست در پژوهش سرای رباط کریم گفت:با توجه به کسب رتبه های علمی،پژوهشی دانش آموزان استان و منطقه در سال تحصیلی گذشته، و تبیین برنامه عملیاتی سال جاری این مرکز علمی، تشکیل قطب استانی محیط زیست در پژوهش سرای این شهرستان ضرورت دارد.

وی  ، داشتن نسلی سالم و خلاق در آینده را مستلزم ایجاد جامعه ای سالم در زمان حاضر دانست و افزود: از مختصات جامعه سالم و عاری از بیماری، پاک و زیبا بودن طبیعت آن است  و ر ین زمینه  اداره محیط زیست و سازمان مدیریت پسماند در زمینه آموزش دانش آموزان و حتی همکاران می توانند با آموزش و پرورش همکاری نمایند.

این مقام مسؤول با تاکید بر اینکه  پرورش نسلی سالم و متعهد به محیط زندگی خود تنها با آموزش های مکرر سازمانها و پژوهش سراها در کنار آموزه های خانواده ها تحقق می یابد، تصریح کرد:می بایست از ظرفیت های دانش آموزان استان که با فعالیت های خود در سنوات گذشته ثابت کرده اند میتوانند در عرصه های مختلف علمی و پژوهشی فعال باشند بهره جست.

شفیع پور در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد با حمایت  رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در امر تجهیز این پژوهش سرا و با همکاری فرمانداری و  شهرداری شهرستان، همایش استانی با محوریت محیط زیست برگزار گردد.

به اشتراک بگذارید :