16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۰۸:۲۳:۲۹
کد مطلب:  969246
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل در مراسم افتتاحیه المپیاد درون مدرسه ای:
المپیاد درون مدرسه ای نماد مشارکت دانش آموزان است/ جامعه سالم در گرو مدرسه سالم و شاد است

مراسم افتتاحیه المپیاد درون مدرسه ای با حضور ذبیح الله تاراسی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل و هیئت همراه در هنرستان دکتر حسابی ناحیه 2 زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ذبیح الله تاراسی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل با بیان این نکته که المپیاد درون مدرسه ای نماد مشارکت دانش آموزان است، گفت: بچه های ما امروز مشارکت در کار جمعی را کمرنگ فرا می گیرند و یکی از برنامه هایی که می شود مشارکت را در دانش آموزان افزایش داد همین برنامه های ورزشی است.

وی بیان داشت: امروز سیاست های آموزش و پرورش بر مبنای این است که مدرسه محور تمامی فعالیت ها و به دنبال افزایش شایستگی های دانش آموزان باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل با اشاره براین نکته که شایستگی های دانش آموزان فقط شامل شایستگی های تحصیلی نیست، افزود: شایستگی های مهارتی و فنی دانش آموزان هم باید افزایش  پیدا کند .

تاراسی در ادامه اظهار داشت: یکی از مهارتهایی که ضرورت دارد بر آن تاکید ویژه ای شود مهارتهای حرکتی است،جامعه سالم در گرو مدرسه سالم و شاد است تا در آینده نسلی ورزشکار و ورزش دوست داشته باشیم.

وی افزود: اگر به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش ورزش همگانی در سطح استان هستیم، باید به مدرسه و دانش آموزان توجه کنیم.

تاراسی تصریح کرد: اگر دانش آموز ما اوقات فراغت خود را با ورزش پر کند و دغدغه او ورزش کردن باشد مطمئنن بسیاری از مشکلاتی که امروز وجود دارد به سادگی حل خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان گفت: یکی از معیارهای المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای رسیدن به این نکته است،  که با توجه به ورزش در مدارس می توان نشاط و ورزش همگانی را در جامعه افزایش داد و لذا باید همواره به این موضوع اهمیت داد.

 

به اشتراک بگذارید :