11 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  967561
تحصیل بیش از 2600 دانش‌آموز طیف اتیسم در مدارس کشور

بیش از 2600 دانش‌آموز طیف اتیسم در مدارس کشور تحصیل می‌کنند که از این تعداد 481 دانش‌آموز دختر و 2136 دانش‌آموز پسر هستند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن غفوریان معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توان‌بخشی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت: در حال حاضر تعداد نوآموزان و دانش آموزان طیف اتیسم تحت پوشش سازمان ۲۶۱۷نفر است که بیش از ۱۰۰نفر از این دانش آموزان در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند و از خدمات آموزشی تلفیقی فراگیر استفاده می‌کنند. همچنین ۵۴نفر این دانش آموزان داری اتیسم همراه با سایر معلولیت‌ها هستند. تعداد ۴۸۱نفر دختر در سراسرکشور در مدارس و کلاس‌های خاص تحصیل می‌کنند به‌طوری‌که تمامی نوآموزان و دانش آموزان دختر در ۱۰۰کلاس خاص در مدارس استثنایی مشغول به تحصیل می‌باشند. همچنین تعداد ۲۱۳۶نفر دانش‌آموز پسر تحت پوشش سازمان هستند.

وی گفت: نوآموزان و دانش آموزان طیف اتیسم تحت پوشش سازمان ازنظر شدت اتیسم در سطح ۱و ۲هستند و ازنظر ارزیابی در سطحی هستند که توانایی آموزش و تحصیلات دانشگاهی را دارند. کودکان و دانش‌آموزانی که ازنظر توانایی پایین‌تر از این حد هستند جهت دریافت خدمات ویژه به مراکز توان‌بخشی سازمان بهزیستی ارجاع داده می‌شوند. دانش‌آموز طیف اتیسم دارای هوش عادی از کتب دانش آموزان عادی و اگر دارای نارسایی هوشی همراه با اتیسم باشند از محتوای کتاب‌های ویژه استفاده می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :