23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۰۹:۱۹:۱۵
کد مطلب:  964851
رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت های درون و بیرون از مدرسه

جلسه مدیران دوره دوم متوسطه ناحیه1 بهارستان با حضور رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری در دبیرستان نمونه دولتی امام علی علیه السلام برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمدرضا اطهری مقدم رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری ضمن اشاره به محور بودن مدرسه در توسعه پایدار جامعه اهمیت الگوی مدرسه محوری گفت: مدرسه محوری طرح و برنامه نیست بلکه به عنوان یک مدل مطرح شده و به عنوان یکی از محور های تضمین کیفیت، در غالب مدل تعالی مدیریت مدرسه از آن یاد می شود.

 

وی با اشاره به دو عنصر مدل مدرسه محوری  اظهار داشت: مشارکت جویی و مشارکت پذیری  از یک سو و استفاده حداکثری از ظرفیت های درون و بیرون از مدرسه از سوی دیگر تاثیر مستقیم در امر تعلیم و تربیت داشته و این مدل را به معنای استفاده از مدل های پیش برنده در کیفیت بخشی  با توجه به مدیریت اقتضائی مطرح می کند.

 

اطهری با تاکید بر اهداف دوره دوم متوسطه که با توجه به نگاه تمام ساحتی تعریف مجدد شده است ، تصریح کرد: در یک نگاه کلی می توان به چند نکته مشترک در این اهداف دست پیدا کرد که ازجمله نیاز به شناخت، باور داشتن، کاربستی بودن، خود ارزیابی و پیگیری اشاره کرد.

 

این مقام مسئول در ادامه اولویت های آموزش و پرورش را حول 8 محور اصلی دانست و افزود: تربیت چند ساحتی، استقرار نظام های سند تحول بر اساس 6 زیر نظام، تقویت نهاد مدرسه، بهبود مدیریت، ارتقاء جایگاه معلم، عدالت آموزشی در توسعه فرصت های کیفی، مشارکت موثر همه ارکان مدرسه و توجه به اقتصاد در پایدار کردن منابع از جمله اولویت های آموزش و پرورش امروز است.

 

رئیس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان با تبیین برنامه های دوره دوم متوسطه خاطرنشان کرد: ارزشیابی مستمر، مشاهده فرآیند تدریس، برگزاری نشست هدفمند اولیاء و مربیان، همیار معلم، برنامه هفتگی، توسعه متوازن، تحلیل امتحانات و سایر برنامه ها  باعث رشد و پیشرفت مدرسه در طول سال تحصیلی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :