15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ۱۰:۵۳:۰۰
کد مطلب:  psdX4FPa
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی :
تقویت فرهنگ مطالعه در قشر کودک و نوجوان از مهمترین اهداف این بخش است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی گفت : امسال را سال ملی خواندن نامگذاری کردیم و خوشحالیم در کنار اتفاق های خوبی که در این حوزه رخ داده شاهد پیش بینی لازم‌ برای انعقاد این تفاهم نامه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، حسین اکبری در جلسه امضای تفاهم نامه سه جانبه بین آموزش و پرورش ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره کل کتابخانه های استان با بیان این مطلب اظهار داشت : این که دغدغه ای برای افزایش سرانه مطالعه در مدیران تعلیم و تربیت استان وجود دارد قابل تقدیر است و امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه شاهد رشد خوبی در این زمینه باشیم.
وی با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در توسعه فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: در سند چشم انداز ۱۴۰۴ ایران توجه به مباحث فرهنگی و بویژه کتابخوانی موردنظر بوده و بر همین اساس هم ما در مجموعه کتابخانه های عمومی سندی را بر همین اساس تنظیم کردیم که عضویت فعالانه ۳۵ درصد از مردم کشور در کتابخانه های عمومی را شاهد باشیم که متاسفانه از این برنامه عقب هستیم.
اکبری تقویت فرهنگ مطالعه در قشر کودک و نوجوان را از مهمترین اهداف این بخش دانست و گفت:امسال را سال ملی خواندن نامگذاری کردیم و خوشحالیم در کنار اتفاق های خوبی که در این حوزه رخ داده شاهد پیش بینی لازم‌ برای انعقاد این تفاهم نامه هستیم.
وی تصریح کرد: اگر به دنبال ساختن آینده کشور هستیم باید با هدف گذاری مطلوب در حوزه های مختلف فرهنگی تلاش کنیم گامی برای بهبود شرایط آتی کشورمان در حوزه فرهنگ و کتابخوانی برداریم.

به اشتراک بگذارید :