10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۱۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  962695
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش؛
بیست و هشتمین دوره اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان گلستان در آذرماه برگزار می‌شود

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: تمامی مدارس موظف هستند در افق شرعی اذان پخش کنند و زمان لازم را برای  اقامه نماز جماعت اختصاص دهند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدرضا مسیب زاده با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین دوره اجلاس سراسری نماز به میزبانی استان گلستان در آذرماه امسال، اظهار کرد: این اجلاس با موضوع نماز و مدرسه برگزار خواهد شد.

وی افزود: در پیام مقام معظم رهبری به اجلاس بیست و هفتم آمده بود «مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ جامعه است» که این امر مؤید اهمیت ویژه و توجه  ایشان به امر نماز در آموزش‌وپرورش است و نشان از اهمیت ایجاد فرهنگ اقامه نماز جماعت از دیدگاه مقام معظم رهبری دارد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت ویژه نماز در دین اسلام مدیران، معلمان و مربیان در وزارت آموزش ‌و پرورش پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به امر اقامه نماز در مدارس توجه ویژه‌ای داشتند و همان‌طورکه می‌دانید محور تحول در هر سازمان و ارگانی نیروی انسانی است و محور تحول در جامعه هم آموزش‌وپرورش است که می‌طلبد به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

مسیب زاده بابیان اینکه همه ارکان آموزش‌وپرورش با جدیت به امر اقامه نماز در مدارس معتقد هستند، گفت: خوشبختانه در حال حاضر، وزیری درآموزش‌وپرورش در رأس کار قرار دارد که سند جامع توسعه و تقویت فرهنگ اقامه نماز در زمان دبیری وی تهیه ‌شده است و از بنیان‌گذاران این سند است که آن را به نتیجه نیز رسانده‌اند و خوشبختانه شرایط اقامه نماز در وزارت آموزش‌وپرورش امسال بیش‌ازپیش فراهم‌ شده است.

وی تصریح کرد: سال تحصیلی جدید دراول مهرماه با شعار مقاومت، مهر و نمازآغاز شد و زنگ نماز در تمامی مدارس کشور با آغاز وقت شرعی نماز نواخته شد و نماز جماعت از همان اول مهر در تمامی مدارس به‌صورت باشکوه برگزارشده است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز با اشاره به اینکه یکی دیگر از اقدامات مهم درآموزش‌وپرورش قرار گرفتن زنگ نماز در برنامه رسمی و درسی مدارس است، اظهارکرد: بر این اساس تمامی مدارس موظف هستند درافق شرعی اذان پخش کنند و زمان لازم را برای اقامه نماز جماعت اختصاص دهند و این در همه مدارس کشور امری قطعی و قانونی است و مدیران مدارس موظف هستند این موضوع را اجرا کنند.

مسیب زاده در پایان تأکیدکرد: برگزاری نماز جماعت و ایجاد شرایط برگزاری نماز جز وظایف مدیران، مربیان، معلمان و ارکان مدرسه است اما حضور دانش آموزان در نماز جماعت کاملاً اختیاری و به‌صورت داوطلبانه است با این‌ وجود خوب می‌دانیم که دانش آموزان همواره در اقامه نماز جماعت پیش‌گام و پیش‌قدم بوده‌اند اما باید بدانیم حضور در نماز جماعت موجب تقویت ایمان، ایجاد وحدت و معنویت بیشتر در نسل آینده‌ساز کشور خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :