19 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۰۹:۲۵:۴۴
کد مطلب:  961711
در سال تحصیلی جاری،
52هزار دانش آموز استان مرکزی غربالگری سلامت شدند

مسئول واحد سلامت جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: ۵۲ هزار دانش‌آموز پایه اول، چهارم، هفتم و دهم در این استان در سال تحصیلی جاری با همکاری با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزیغربالگری سلامت شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر «ایراندخت حیدری» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این دانش‌آموزان از نظر بینایی، شرایط قد و وزن، بیماری‌های قلبی و عروقی، بهداشت روان، معاینات شکمی و نظام تغذیه‌ای مورد سنجش قرار گرفتند و افراد دارای مشکل برای پیگیری امور درمانی به متخصص ارجاع شدند.

وی توضیح داد: هر ایرانی از بدو تولد پرونده الکترونیک سلامت دارد که به‌تدریج اطلاعات سلامتی و بیماری‌ها در آن درج می‌شود و در مقاطع تحصیلی نیز هرگونه اطلاعات غربالگری دانش‌آموزان به‌عنوان شناسنامه سلامتی در این پرونده ثبت می‌شود.

مسئول واحد سلامت جوانان و نوجوانان مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۱۶ درصد از کل دانش‌آموزان به‌عنوان سفیران سلامت فعالیت دارند و در سال تحصیلی جاری نیز این طیف از دانش‌آموزان پس از اعلام داوطلبانه آموزش دیده‌اند و مفاهیم بهداشتی و سلامتی را به گروه همسالان خود منتقل می‌کنند.

حیدری عنوان کرد: فعالیت‌های بهداشتی و درمانی در ۲ شهرستان خمین و ساوه مستقل است و  دانشگاه علوم پزشکی اراک بیشتر تمرکز خدمات سلامت را در مدارس سایر شهرستان‌های این استان برعهده دارد.

به اشتراک بگذارید :