19 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۰۸:۵۷:۲۸
کد مطلب:  961614
صبح امروز؛
نخستین کاروان دانش آموزی استان مرکزی به اردوی راهیان نور اعزام شد

نخستین کاروان دانش آموزی استان مرکزی صبح امروز 18 آبان ماه به اردوی راهیان نور اعزام شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، 80 دانش آموز دختر شهرستان زرندیه به عنوان نخستین کاروان دانش آموزی استان مرکزی صبح امروز 18 آبان ماه به اردوی راهیان نور اعزام شد.

امسال هزار و 452 دانش‌آموز دختر استان مرکزی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می شوند.

شهرستان اراک با اعزام ۶۱۶ دانش‌آموز به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بیشترین سهم راهیان نور دانش آموزی استان مرکزی را به خود اختصاص داده است.

اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی دختران استان مرکزی تا چهارم آذر امسال ادامه دارد و اعزام راهیان نور دانش‌آموزی پسران استان نیز از اسفند امسال آغاز می شود.

زائران راهیان نور، به مدت 3 روز از مناطق عملیاتی هویزه، دهلاویه، محل عملیات والفجر هشت، فکه، چزابه، دشت عباس و اروند کنار بازدید می‌کنند.

گفتنی است اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی اختیاری و با رضایت والدین انجام می شود افزود در طی ایام برگزاری این اردوی یک پیشکسوت دفاع مقدس نیز به عنوان راوی با هر کاروان به مناطق عملیاتی اعزام می‌شود.

تشریح و تبیین دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل های سوم و چهارم انقلاب مهمترین هدف از اعزام راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس است.

سال گذشته، بیش از پنج هزار و 500 دانش آموز از استان مرکزی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند.

 

به اشتراک بگذارید :