3 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ۲۳:۰۶:۲۲
کد مطلب:  961347
مدارس آذربایجان شرقی، در زلزله آسیبی ندیدند

طی ارزیابی‌های صورت‌گرفته تیم‌های فنی و مهندسی، هیچ کدام از مدارس آذربایجان شرقی در زلزله بامداد امروز که در این استان به وقوع پیوست، آسیب جدی ندیدند.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، در پی وقوع زلزله بامداد امروز در آذربایجان شرقی، معاونین فنی و نظارت و توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس صبح امروز به منظور بازدید از فضاهای آموزشی مناطق زلزله‌زده به آذربایجان شرقی سفر کردند.

در این بازدید که تیم‌های فنی استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان نیز همراه بودند، فضاهای آموزشی در شهرستان میانه و روستای ورنکش و ترکمنچای که کانون زلزله بودند، مورد بازدید و بررسی‌ قرار گرفت.
بر اساس این گزارش؛ مدارس این مناطق دچار آسیب نشدند. بر اساس تجارب به دست آمده از زلزله کرمانشاه و تحلیل نقاط آسیب‌دیده و نوع آسیب ها، نقشه‌های مدارس مورد بازنگری قرار گرفته و بر اساس آخرین ویرایش‌های ضوابط و آیین‌نامه‌های اجرایی کشور، بازطراحی انجام شده و با ارائه نقشه‌های جدید، جزئیات اجرایی مناسب تهیه و در مدارس اجرا شد.

در زلزله استان آذربایجان شرقی، تنها دیوار محوطه ۳ مدرسه قدیمی در روستاهای ورنکش و ترکمنچای دچار آسیب جزئی شدند که ترمیم و بهسازی آنها در دستور کار فوری اداره‌کل نوسازی مدارس آذربایجان‌شرقی قرار گرفته و از صبح فردا عملیات اجرائی ترمیم و اصلاح آنها انجام می‌شود.

همچنین مدارس برای برقراری کلاس‌های درس هیچ مشکلی ندارند و با صلاحدید اداره‌کل آموزش و پرورش استان دانش‌آموزان می توانند در مدارس حضور یافته و امر تعلیم و تربیت ادامه یابد.

شایان ذکر است؛ با توجه به پایایی و اطمینان از استحکام ساختمان‌های فضاهای آموزشی، در این زلزله بر اساس دستور وزیر آموزش و پرورش، مدارس به عنوان پایگاه‌های امداد و نجات و مرکز مدیریت بحران مورد استفاده قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :