10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ ۲۳:۰۱:۰۰
کد مطلب:  961207
هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی ( رینوتکس 2019 ) در تبریز
خودروی خورشیدی دانش آموزان آذربایجان شرقی برای اولین بار در کشور رونمایی شد

برای اولین بار در سطح کشور از خودروی خورشیدی طراحی و ساخته شده دانش آموزان پژوهشسرای خواجه نصیر آذرشهر در هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی رونمایی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، این خودروی ملی که توسط دانش آموزان پژوهشگر آذرشهری استان آذربایجان شرقی طراحی شده است بدون آلایندگی و نیاز به سوخت بوده و با تکنولوژی نوین کنترل سرعت طراحی شده است.

این طرح با حضور معاون آموزش متوسطه آذربایجان شرقی در هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی ( رینوتکس 2019 ) در تبریز رونمایی شد.

نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی  ( PINOTEX 2019  ) با هدف کمک به تجاری سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه‎ی علم و فناوری تا کسب و کار و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان برگزار 13 الی 17 آبان ماه در نمایشگاه بین المللی تبریز دایر است .

گفتنی است زون نوآوری و فعالیتهای پژوهشی و فناوری دانش آموزان پژوهشسرای های دانش آموزی مناطق و نواحی در بخش های مختلف همزمان با این رویداد علمی با هدف "ایده‎های فناورانه و طرح های استارتاپی " ،"توسعه و تجاری سازی فناوری" ،" فروش محصولات دانش بنیان "و  " معرفی نیازمندی‎های فناورانه " دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند .

 

 

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :