3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ ۰۰:۴۳:۴۰
کد مطلب:  961153
آغاز ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای هرمزگان/شرکت بیش از380 هزار دانش آموز استان

با حضور مسئولین استانی و کشوری و همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی، ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با مشارکت بیش از 380 هزار دانش آموز در بیش از سه هزار و 500 آموزشگاه استان هرمزگان آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، باآغار هفته تربیت بدنی، ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در مدارس استان هرمزگان آغاز شد.

افتتاح نمادین ششمین المپیاد ورزشی درون مدارسه ای استان هرمزگان در سالن فجر بندرعباس با حضور مدیر کل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل و جمعی از مسئولین آموزش و پرورش استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس برگزار شد.

محمد جعفری مدیر کل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی گفت: شناسایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان در رشته های مختلف ورزشی، تمرین مشارکت جویی و تعاملات مطلوب اجتماعی برای رسیدن به یک هدف مشترک از اهداف برگزاری این المپیاد ورزشی می باشد.

وی شادابی، تحرک و شناسایی استعداد های ورزشی را از دیگر اهداف المپیاد درون مدرسه ای عنوان کرد و افزود: از جمله اهداف نظام آموزش و پرورش کشور، تربیت نسلی شاداب و با نشاط می باشد که در کنار فراگیری علوم مختلف از سلامتی، تحرک و پویایی لازم برخوردار باشند.

مدیر کل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: المپیاد های درون مدرسه ای نماد کوچکی از برنامه های بازی های المپیک می باشد که برای آنها علاوه بر مراسم افتتاحیه، اهتزاز پرچم، سرود ملی، مشعل بازی ها، برگزاری رقابت ها و اختتامیه در نظر گرفته شده است.

موسی دادی زاده سرخائی مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با مهم برشمردن ورزش به عنوان اهرم پویائی و نشاط، اظهار داشت: المپیاد ورزشی مطابق سند تحول نظام آموزش و پرورش و با هدف تربیت ساحت بدنی و زیستی و نیز ترویج فرهنگ تحرک و پویائی در بین دانش آموزان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: اجرای این المپیادها زمینه‌ای است برای مشارکت هر چه بیشتر دانش آموزان در فعالیت‌های اجتماعی و تشویق آن‌ها به کار گروهی و تیمی و همچنین  مقابله با معضلات اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزانمی باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: رشد اعتماد به نفس، خودباوری، گذشت برای رسیدن به هدف مشترک، ایجاد نشاط و شادابی و تقویت روحیه جنگندگی و تلاش برای کسب نتیجه دلخواه را می توان از دیگر اهداف این المپیاد عنوان کرد.

دادی زاده ادامه داد:ششمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای استان هرمزگان با مشارکت بیش از 380هزار دانش آموز در بیش از سه هزار و 500 مدرسه استان آغاز شد.

این مسئول به رشته های ششمین المپیاد درون مدرسه ای اشاره کرد و گفت: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در تمامی رشته های ورزشی توپی و میدانی، بازی های دبستانی و پرورشی، یازی های بومی –محلی و بازی های حیاط پویا قابلیت اجرایی دارد و مدارس با توجه به شرایط و فضاهای موجود خود می توانند هریک از ورزش های نام برده را انجام دهند.


به اشتراک بگذارید :